reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 10 Pro

OPPO Find X4, OnePlus 10 Pro ve fazlası; 2022’ye 125W ile giriliyor

Akıllı telefon tarafında hızlı şarj güçleri sürekli olarak artıyor. 2022’de çıta OPPO Find X4, OnePlus 10 Pro ve fazlası ile daha da yükselecek.

Sağlam bir kaynağın açıklamasına göre 2022’de gelecek Realme GT 2 Pro, OPPO Find X4 serisi, OnePlus 10 Pro, OPPO N serisi ve Reno 8 Pro modellerinde tam 125W hızlı şarj olacak. Yüksek ihtimalle telefonların kutusundan da 125W hızlı şarj cihazı çıkacak.

Hepsi detaylarına burada yer verdiğimiz BBK çatısı altında yer alan bu isimler, sektörün genelini de hızlı şarj konusunda yukarıya taşımaya itecek gibi görünüyor. Ancak sektörün lideri OPPO, Realme ya da OnePlus olmayacak.

Çünkü 2022’de çok yüksek ihtimalle bir adım atacak Xiaomi, hali hazırda geliştirdiği 200W hızlı şarj sistemini bir akıllı telefon koyacak. Bu telefonun tam olarak ne olduğu ileride belli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 10 Pro için kısa süre önce yukarıdaki tasarım sızdırıldı

OnePlus 10 Pro, OnLeaks’ın sızıntısından kaçamayan bir telefon oldu. Zouton tarafından yayınlanan görsellere tekrardan bakılırsa tasarımsal açıdan dikkat çekecek bir telefon yolda bulunuyor.

Şimdilik gördüğümüz tek kısım olan arkasında gövdenin yanına doğru uzanan bir kamera modülü yer alan ve bu kamera modülünde üçlü kameraya ev sahipliği yapan telefon, ön yüzünü göstermiyor.

Ancak yüzde 99 ihtimalle kavisli olan ön taraf konusunda iki farklı ihtimal bulunuyor. Ya telefonun selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor ya da ekran altı kamera kullanılıyor.

Daha önce yapılan sızıntılarda OnePlus 10 Pro için bünyesinde bir periskop kamera taşıyacak bilgisi veriliyordu. OnLeaks’ın sızıntısında bu görünmüyor ancak periskop kullanımı doğru çıkarsa bu kamera sistemiyle telefonun 5x optik zoom getireceği aktarılıyor.

Telefonların içinde yer olmadığı için hayatımıza giren periskop kamera sistemleri, yan konumlandırılan optikler ve ayna sistemleriyle ince telefonlarda yüksek zoom’u mümkün kılıyor ve Android tarafından uzun zamandır aktif olarak kullanılıyor.

2022’nin ilk çeyreğinde Android 12 işletim sistemi, en az 5.000 mAh pil ve Snapdragon 898 işlemci ile raflara çıkması olan 10 Pro, OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan burada da resmi olarak satılacaktır.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni telefonu için resmi montaj videosu