reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 10 Pro

Amiral gemisi OnePlus 10 Pro için yeni kamera detayı gündemde

Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, 10 serisi üzerinde de aktif olarak çalışıyor ve özellikle OnePlus 10 Pro dikkat çekiyor.

OnePlus 10 Pro, OnLeaks’ın sızıntısından kaçamayan bir telefon olmuştu. Modelin tasarımı Zouton tarafından tamamen karşımıza çıkarılmıştı. Hatırlarsınız dikkat çeken telefonun bünyesinde hep bir periskop kamera taşıyacak bilgisi veriliyordu. OnLeaks’ın sızıntısında bir periskop kamera görünmüyordu.

Bu durum beklendiği gibi doğru çıktı. Sağlam kaynaklara göre telefonda bir periskop kamera olmayacak. Modelin bunun yerine standart bir telefoto kamera taşıyacağı iddia ediliyor. Söylendiği kadarıyla bu kamera ile kullanıcılara 3.3x kadar optik yakınlaştırma sunulacak.

2022’nin ilk çeyreğinde Android 12 işletim sistemi, en az 5.000 mAh pil ve Snapdragon 898 işlemci ile raflara çıkması olan OnePlus 10 Pro, OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan burada da resmi olarak satılacaktır. Bu modelde de Hasselblad imzalı kameranın olacağını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 10 Pro ve fazlası yüksek hızlı şarj ile gelecek

Sağlam bir kaynağın açıklamasına göre 2022’de gelecek Realme GT 2 Pro, OPPO Find X4 serisi, OnePlus 10 Pro, OPPO N serisi ve Reno 8 Pro modellerinde tam 125W hızlı şarj olacak. Yüksek ihtimalle telefonların kutusundan da 125W hızlı şarj cihazı çıkacak.

Hepsi detaylarına burada yer verdiğimiz BBK çatısı altında yer alan bu isimler, sektörün genelini de hızlı şarj konusunda yukarıya taşımaya itecek gibi görünüyor. Ancak sektörün lideri OPPO, Realme ya da OnePlus olmayacak.

Çünkü 2022’de çok yüksek ihtimalle bir adım atacak Xiaomi, hali hazırda geliştirdiği 200W hızlı şarj sistemini bir akıllı telefon koyacak. Bu telefonun tam olarak ne olduğu ileride belli olacak.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni telefonu için resmi montaj videosu