reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 10 Pro

Amiral gemisi OnePlus 10 Pro için tasarım ilk defa ortaya çıktı

Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden OnePlus, 10 serisi üzerinde de aktif olarak çalışıyor. İşte karşınızda OnePlus 10 Pro.

OnePlus 10 Pro, OnLeaks’ın sızıntısından kaçamayan bir telefon oldu. Zouton tarafından yayınlanan görsellere bakılırsa tasarımsal açıdan dikkat çekecek bir telefon yolda bulunuyor.

Şimdilik gördüğümüz tek kısım olan arkasında gövdenin yanına doğru uzanan bir kamera modülü yer alan ve bu kamera modülünde üçlü kameraya ev sahipliği yapan telefon, ön yüzünü göstermiyor.

Ancak yüzde 99 ihtimalle kavisli olan ön taraf konusunda iki farklı ihtimal bulunuyor. Ya telefonun selfie kamerası bir ekran deliğinde yer alıyor ya da ekran altı kamera kullanılıyor.

Daha önce yapılan sızıntılarda OnePlus 10 Pro için bünyesinde bir periskop kamera taşıyacak bilgisi veriliyordu. OnLeaks’ın sızıntısında bu görünmüyor ancak periskop kullanımı doğru çıkarsa bu kamera sistemiyle telefonun 5x optik zoom getireceği aktarılıyor.

Telefonların içinde yer olmadığı için hayatımıza giren periskop kamera sistemleri, yan konumlandırılan optikler ve ayna sistemleriyle ince telefonlarda yüksek zoom’u mümkün kılıyor ve Android tarafından uzun zamandır aktif olarak kullanılıyor.

2022’nin ilk çeyreğinde Android 12 işletim sistemi, en az 5.000 mAh pil ve Snapdragon 898 işlemci ile raflara çıkması olan 10 Pro, OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan burada da resmi olarak satılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 10 Pro öncesinde ilginç model OnePlus Nord 2 Pac-Man Edition gelecek

OnePlus Nord 2 Pac-Man Edition, bugün firma tarafından resmi olarak temel seviyede duyuruldu. Halen birçok detayı gizli olan ve tasarımı gösterilmeyen telefon, isminden de anlaşılabileceği üzere efsane Pac-Man oyununun etrafında toplanıyor.

Arkasındaki özel Pac-Man tasarımının karanlıkta parlayacağı aktarılan telefon, belirtildiği kadarıyla teknik olarak orijinal Nord 2’den farklı olmayacak ve “oyuna özelleştirilmiş” bir Oxygen OS arayüzü / teması taşıyacak. Modelin içerisinde Pac-Man ile alakalı bazı oyunlar ve Easter eggs’ler de yer alacak.

Fiyatının Avrupa özelinde 529 euro seviyesinde (12 GB RAM + 256 GB depolama) olacağı sınırlı sayıdaki bilgilerden olan OnePlus Nord 2 Pac-Man Edition, OnePlus firması Türkiye’de resmi olarak olmasına rağmen yüksek ihtimalle Türkiye’de satılmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni telefonu için resmi montaj videosu