reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OnePlus 10 Pro

Türkiye beklentisi de var; OnePlus 10 Pro için küresel lansman tarihi verildi

Son dönemde çıkan iddialı amiral gemisi akıllı telefon modellerinden OnePlus 10 Pro için global çıkış için resmî açıklama yapıldı.

Advertisement

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz OnePlus 10 Pro, şu an halen sadece Çin pazarında yer alan bir amiral gemisi konumunda yer alıyor. Ancak bugün yapılan resmî açıklama ile netleştiği üzere bu durum 31 Mar tarihinde değişiyor. Yapılan paylaşıma göre telefon Avrupa, Kuzey Amerika ve Hindistan merkezli büyük pazarlara da giriş yapacak. Türkiye’de OnePlus 9 Pro’yu satan OnePlus Türkiye, global çıkış ile beraber OnePlus 10 Pro’yu Türkiye’ye getirebilir ve en az 15-16 bin TL ya da üstü bir fiyata pazara sunabilir. Bu durum halen yüzde 100 kesin değil ancak ufak da olsa bir beklenti bulunuyor.

OnePlus 10 Pro bilmeyenler için özellikle kamera konusunda iddialı bir amiral gemisi konumunda yer alıyor. Arkasında yukarıda görebileceğiniz gibi dikkat çekici bir kamera modülü bulunan ve burada Hasselblad imzası taşıyan telefon, bir periskop kamera ise kullanmıyor. Periskop kamera iddialara göre direkt olarak abiye saklanıyor. Geçtiğimiz ay patent çizimleri ile gündeme gelen OnePlus 10 Ultra, arkasında yüksek kayıpsız zoom sunacak bir periskop kamera taşıyabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatta telefonun arkasında ufak bir ekran da yer alabilir. Ekran henüz pek kesin değil ancak patent çizimleri gerçeğe dönüşürse, 10 Ultra ile en az 10 kat kayıpsız yani optik zoom sunulabilir. Henüz 10 Ultra için yapılmış resmi bir açıklama ya da somut sızıntı ise yer almıyor. 10 Pro üzerine kurulacak telefon, başka farklar da taşıyabilir.

OnePlus’tan yakında bir tablet model, akıllı saat ve orta seviye akıllı telefonlar da gelecek. Onlar hakkındaki bazı detaylar burada yer alıyor.

OnePlus 10 Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı