reklamı kapat

POPÜLER

Togg CEO'su Gürcan Karakaş

Togg CEO’su blok zinciri özelinde resmi olarak duyurdu: “Toggen”

 - Güncelleme: 24 Mart 2022 16:40

Yerli otomobil projesinin arkasında yer alan Togg şirketinin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, önemli açıklamalarda bulundu.

Togg tarafından geliştirilen yerli otomobil modeli yeni nesil bir üretim anlayışı çerçevesinde geliştiriliyor. Araç özelinde geleceğin yeni nesil teknolojilerine büyük önem veren şirket, bu konuda blok zinciri tarafını da unutmuyor. Bugün bu konuda düzenlenen Avalanche Summit etkinliği etkinlikte konuşan Togg şirketinin CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, bunun üstüne Twitter’dan şu paylaşımları yaptı: “USECASE Mobility® yaklaşımı ile mobiliteyi bir adım öteye taşıyarak otomobilden fazlasını üretmek üzere yola çıktık. Akıllı cihazımızı tasarlarken, ihtiyaç duyacağı iş modelleriyle beraber, ekosistemi kurmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Mobilite çözümleri, büyük veri, siber güvenlik, fintech, blok zinciri, oyunlaştırma, akıllı şebekeler ve mobilite servisleri gibi stratejik alanlar üzerine yoğunlaşıyor, kullanıcılarımıza güvenli, hızlı,çevre dostu hizmetler sunmanın yöntemlerini geliştiriyoruz.

Ava Labs işbirliğiyle blok zinciri teknolojileri konusundaki adımlarımızı hızlandırıyoruz ve oyunlaştırma, sadakat ve akıllı mobilite yaklaşımlarıyla inşa ettiğimiz dijital ekonomi eksenli ekosistemimizin dijital varlığını açıklıyoruz: Toggen

Toggen’ları aracımızı şarj etmekten hizmet almaya, oyun oynamaktan veri paylaşımına kadar güvenli, hızlı ve çevreci bir şekilde, mobilite deneyiminin her aşamasında kullanabileceğiz. Amacımız mobilite deneyimini bir adım öteye taşıyarak yeniden şekillendirmek.”

Toggen ile yerli otomobil modelleri özelinde işlevsel olacak bir dijital varlık ya da dijital para birimi benzeri oluşturmayı hedefleyen Togg, geleneksel bir otomobil üreticisi olmayacaklarını bir kez daha göstermiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen bilmeyenler için ilk Togg imzalı yerli otomobil modeli SUV formunda olacak ve kurulumu süren Gebze merkezli fabrikada 2022 sonunda üretime alınacak. Merak edilen resmi satış fiyatı açıklanmayan ve yıl sonuna kadar da açıklanmayacak gibi görünen tamamen elektrikli otomobilin, tam olarak 2023’ün ilk yarısında yollara çıkarılması hedefleniyor.  Togg, SUV yanında 2024 yılı itibarıyla yine tamamen elektrikli olacak sedan bir modeli de yollara çıkarmak istiyor.

Togg ve yerli otomobil projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli

İLGİLİ HABERLER