reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Games

Netflix Games iOS tarafına da açıldı; peki süreç nasıl işliyor? İşte cevap;

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, kısa süre önce önem verdiği oyun tarafında Netflix Games ile büyük bir adım attı.

Netflix uygulamasına oyunları getiren Netflix Games altyapısı için geçtiğimiz günlerde Android merkezli resmi çıkış yapıldı. Bilmeyenler için bu yeni süreç Play Store temelli oyun indirmeye dayanıyor.

Yani oyunlar buluttan aktarım ya da direkt olarak ana Netflix uygulaması içerisinde oynanmıyor. Netlix’in Android uygulamasında bir oyun bölümü yer alıyor, burada oynamak istenilen oyuna basıldığı zaman Google Play Store üzerinden indirme yapılması gerekiyor.

iOS tarafına yani iPhone ve iPad uygulamalarına beklenenden erken gelen Netflix Gaming, oyun deneyimini iOS tarafında da Android’e benzer şekilde sunuyor.

Açıklamaya göre oyunlar ana uygulama içerisine görsel olarak yarın gelecek. Ancak yukarıda da görebileceğiniz üzere sunulacak oyunlar bugünden App Store‘da listelenmiş durumda.

Buna bağlı olarak iPhone ve iPad’lerde de oyunlar App Store üzerinden tek tek indirilerek oynanabiliyor. Bu oyunlara giriş direkt olarak kayıtlı Netflix hesabı üzerinden yapılıyor. Android tarafında olduğu gibi iOS tarafında da kişilere şimdilik sadece aşağıdaki oyunlar sunuluyor

  • -Stranger Things 1984
  • -Stranger Things 3: The Game
  • -Shooting Hoops
  • -Card Blast
  • -Teeter Up”

Firmanın açıklamasına göre sunulan oyunları oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix üyeliği. Süreçte reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar yok. Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek. Çevrimdışı da çalışan oyunlar, çocuk hesaplarında bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Games için gelecek planları daha farklı

Bunu sizlere daha önce de aktarmıştık. Yukarıdaki market indirmeli deneyim Netflix’in tam olarak istediği gibi değil ve planlar dahilinde oyunları buluta taşımak yer alıyor.

Söylendiği kadarıyla Netflix’in bunu Android tarafında yapma şansı bulunuyor. Yani firma oyunları direkt olarak ana uygulamasının içerisinde buluttan oynatabilir ve böylece çok daha iyi bir deneyim sunabilir.

Netflix’in bunu iOS tarafında yapması ise herhangi bir ayrıcalık ya da kural değişikliği yapılmaz ise mümkün değil. Apple buna kesin olarak izin vermiyor ve oyunların App Store’da tek tek listelenmesini istiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın