reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Games

Netflix, Netflix Games ile mobil oyun dünyasına tam bir giriş yapıyor

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, önem verdiği oyun tarafında büyük adımlar atmaya başlamış durumda.

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay gündeme Netflix’in oyun tarafına ilgisini netleştiren önemli bir gelişme yansımış ve firmanın Mike Verdu‘yu bünyesine kattığı açıklanmıştı. Mike Verdu daha önce Zynga ve EA Mobile gibi şirketlerde çalışmış tecrübeli bir isimdi.

Burada çıkan söylentiler daha sonra doğru çıkmış ve firma oyun çalışmalarını resmi olarak doğrulamıştı. Burada Netflix’in içerisine gerçek anlamda oyunlar geleceği aktarıldı. En son ise bu konuda ana uygulama içerisinde sunulacak mobil oyunlar planlanlandığı söylendi

Geçtiğimiz ay firma Android uygulaması içerisinde Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 oyunlarını test etmeye başladı. Bu test ilk aşamada sadece Polonya merkezli olarak yapıldı, daha sonra ise testler İspanya ile İtalya tarafında genişletildi.

Netflix Android uygulamasında başlayan bu test, Play Store temelli oyun indirmeye dayanıyor. Yani oyunlar buluttan aktarım şeklinde oynanmıyor. Bu açıdan bir gecikme / takılma problemi yaşanmıyor.

İşte bu konuda bugün herkese açık resmi adım da atıldı. Netflix Games adını verdiği yeni kategorisi ile ses getiren şirket, odak noktasını genişlettiği yeni süreç için şunu söyledi: “Bugünden itibaren, dünyanın her yerindeki Netflix üyeleri aşağıdaki beş mobil oyunu Android cihazlarda oynayabilecekler.

  • -Stranger Things 1984
  • -Stranger Things 3: The Game
  • -Shooting Hoops
  • -Card Blast
  • -Teeter Up”

Firmanın açıklamasına göre sunulan oyunları oynamak için tek ihtiyacınız olan bir Netflix üyeliği. Süreçte reklamlar, ekstra ücretler veya uygulama içi satın alımlar yok. Üyeler, aynı hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynayabilecek.

Çevrimdışı da çalışan oyunlar, çocuk hesaplarında bulunmuyor. Sürecin ileride iOS tarafına da geleceği aktarılıyor ancak henüz bu konuda net bir tarih verilmiyor. Oyunları her ile her türlü oyuncuya hitap ediyoruz diyen şirket, süreci Android telefonlar yanında tabletler için de sunuyor.

Netflix Games için ayrıca şu da aktarılıyor: “Daha yeni başlıyoruz. Önümüzdeki aylarda mobil oyun deneyimimizi iyileştirmeye devam etmeyi ve sunduğumuz eğlencelere yenilerini eklemeyi dört gözle bekliyoruz. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix kısa süre önce bir oyun stüdyosu dahi satın aldı

Şirket kısa süre önce Night School Studio oyun firmasını bünyesine kattıklarını duyurdu. Oxenfree oyunu ile öne çıkan ufak çaplı firma, artık Netflix’e oyun içerikleri üretecek. Firmanın Oxenfree II üzerindeki çalışmalara da devam edeceği verilen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın