reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, mesaj silme sürecindeki zaman limitini kaldırabilir

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden WhatsApp, önemli bir imkan üzerinde denemeler yapıyor gibi görünüyor.

Eğer WABetaInfo tarafından bulunan son kanıtlar gerçeğe dönüşürse WhatsApp, gönderilen bir mesajın silinmesi noktasından uygulanan 68 dakikalık limiti ileride kaldırabilir. Eğer firma bu adımı gerçekten atarsa, platformda gönderilen bir mesaj örneğin gönderildikten 2 hafta ya da 2 ay sonra silinebilir.

Bu imkân gerçekten güzel görünüyor ve birçok kullanıcıyı da mutlu edecek bir noktada yer alıyor. Ancak firma bazen yaptığı testleri gerçeğe dönüştürmüyor. Ancak yine de son beta sürümlerinde görülen bu imkân, yakında herkes için aktif edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp son dönemde önemli yenilikler ile gündeme geliyor

WhatsApp hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda “Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” diye bir özellik öne çıkarmıştı. Peki bu ne demekti? WhatsApp burada sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınmasından bahsediyordu.

Ancak bu özellik başta sadece Samsung akıllı telefonlar için aktif edildi. Şimdi ise sürece Google’ın Türkiye’de satılmayan Pixel telefonları da dahil edildi. Fakat sevindirici şekilde bu böyle kalmayacak.

Google’dan yapılan açıklamaya göre kutusundan Android 12 ile çıkan her telefonda aktarım sağlanabilecek. Bu halen net değil ancak süreçten Android 12’ye geçirilen telefonlar da yararlanabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın