reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, RAM Plus’ı başka akıllı telefonlara da getirmeye başladı

Akıllı telefon dünyasında birçok firmanın kullanmaya başladığı sanal ram furyasına biliyorsunuz Samsung da kayıtsız kalmadı.

Bilmeyenler için öncelikle sanal RAM sistemi tam olarak nedir? Sistemi aktif olarak kullanan isimlerden OPPO şu şekilde bir özet yapıyor:

“Kullanıcıların bellek talebinin artması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8 GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5 GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4 GB olan belleğine 3 GB daha ekleme yapılabiliyor. 

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung RAM Plus artık daha fazla telefona deste veriyor

Temel olarak telefonların içerisindeki yerleşik depolama biriminden (ROM) bir alanı ayırıyor ve bunu bellek yani RAM’e aktaran sistem, Samsung tarafında ilk olarak Galaxy A52s modelinde sunuldu. Bu sayede telefona sanal olarak 4 GB’a kadar ekleme yapıldı.

İşte bu özellik sonunda Samsung’un diğer telefonlarına da gelmeye başladı. Örneğin artık Galaxy Z Fold3 katlanabilir telefon modelinde dahi sanal ram özelliği yer alıyor. Bu sayede 12 GB RAM’e sahip telefona 4 GB sanal ram dahil ediliyor. 

Bu özelliğin yavaş yavaş güncel tüm telefonlara geleceği düşünülüyor. Samsung burada giriş, orta ya da amiral gemisi gibi bir ayrım yapmayacak, özelliği her sınıfta sunacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video