reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A52

Samsung Galaxy A52 modeline güncelleme ile 4 GB RAM eklendi

Akıllı telefon dünyasında birçok firmanın kullanmaya başladığı sanal ram özelliğini Samsung ciddi şekilde genişletmeye başladı.

Samsung tarafından ilk olarak Galaxy A52s 5G modelinde sunulan sanal RAM özelliği RAM Plus, kısa süre önce Galaxy Z Fold3 katlanabilir telefon modeline de dahil edilmişti. Bu sayede 12 GB RAM’e sahip telefona ekstra 4 GB sanal ram gelmişti. 

Dün ise One UI 4.0 beta ile beraber Samsung Galaxy S21, Galaxy S1 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri de RAM Plus destekli telefonlar listesine dahil edildi.

Kararlı One UI 4.0 sürümüyle herkes için aktif olacak RAM Plus, Galaxy A52s ve Galaxy Z Fold3 için olduğu gibi Galaxy S21 serisine de ekstra 4GB sanal ram getiriyordu.

Bu özelliğin ilerleyen dönemde birçok farklı cihaza verileceği açıklanıyor ve bugün itibarıyla listede Samsung Galaxy A52 modeli de yer alıyor. Bu telefon için de güncelleme ile ekstra olarak 4 GB RAM alanı sunuluyor. Bu desteğin yakında tüm Galaxy A52 sahiplerine sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung RAM Plus için temel olan sanal ram teknolojisi nedir?

Sistemi aktif olarak kullanan isimlerden önemli OPPO bizlere şu şekilde kısa bir özet yapıyor:

“Kullanıcıların bellek talebinin artması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8 GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5 GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4 GB olan belleğine 3 GB daha ekleme yapılabiliyor. 

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video