reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, sanal RAM desteğini yeni telefonlar ile genişletiyor

Akıllı telefon dünyasında birçok firmanın kullanmaya başladığı sanal ram özelliğini Samsung da kullanıyor ve destek listesi büyüyor.

Halen bilmeyenler için öncelikle sanal RAM sistemi tam olarak nedir? Sistemi aktif olarak kullanan isimlerden önemli OPPO şu şekilde bir özet yapıyor:

“Kullanıcıların bellek talebinin artması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8 GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5 GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4 GB olan belleğine 3 GB daha ekleme yapılabiliyor. 

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung RAM Plus artık daha fazla telefonda aktif olarak yer alıyor

Samsung tarafında ilk olarak Galaxy A52s modelinde sunulan özellik, kısa süre önce Galaxy Z Fold3 katlanabilir telefon modeline de dahil edilmişti. Bu sayede 12 GB RAM’e sahip telefona ekstra 4 GB sanal ram dahil edilmişti. 

Şimdi ise sürece son çıkan One UI 4.0 beta ile beraber Samsung Galaxy S21, Galaxy S1 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri de dahil edildi. Tam One UI 4.0 sürümüyle herkes için aktif olacak RAM Plus, Galaxy A52s ve Galaxy Z Fold3 için olduğu gibi Galaxy S21 serisine de ekstra 4GB sanal ram getiriyor.

Bu özelliğin sürekli olarak farklı cihazlar ile beraber genişletileceği açıklanıyor. Samsung süreci sadece amiral gemilerine özel bırakmıyor olmasıyla sevindiriyor. Ancak orta değil giriş seviyesi birçok cihaz RAM Plus almayacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video