reklamı kapat

POPÜLER

OPPO A74

OPPO telefonlarına RAM genişletme teknolojisi getirdi

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden OPPO telefonlarına bellek / RAM genişletme teknolojisi getirdi. İşte detaylar;

İlk bilgisi daha önce gelen bellek genişletme ya da sanal RAM teknolojisi hakkında OPPO Türkiye de bir açıklama yaptı. Açıklama tam olarak şöyle:

“OPPO, ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bazı akıllı telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı. Kullanıcıların bellek talebinin artması ya da en zorlu uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8 GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5 GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4 GB olan belleğine 3 GB daha ekleme yapılabiliyor. 

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.

Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını kolaylıkla yapabiliyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, RAM genişletme teknolojisi pazarda bir ilke imza atmıyor

Çünkü bu sistemi kullanan Xiaomi gibi başka telefon üreticileri de bulunuyor. Bu sistemi mümkün kılan ise telefonlardaki yerleşik depolama birimlerinin artık çok daha hızlı hale gelmesi oluyor. Yüksek hız sayesinde artık RAM ile depolama birimleri arasında performans farkı hissedilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video