reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs salgını Amerika’da hangi otomobillerin süreçlerini etkiledi?

Amerika’da ciddi boyutlara ulaşan Koronavirüs salgını otomobil piyasasını her noktadan sardı. Üreticiler piyasaya sunmaya hazırlandığı modeller için de yeni takvim belirleme arifesinde.

İtalya ve İspanya ile birlikte Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerde başı çeken Amerika’da hükümetin destek paketi açıklamaları ardı ardına geldi. Ülke genelinde hayatı üst seviyede olumsuz etkileyen sürecin otomobil markaları üzerindeki etkileri de azımsanmayacak seviyelerde. Üretim tesislerinde ara vermek zorunda olan markalar, halihazırda satışa sunmaları gereken araçlarla ilgili de yeni bir planlama yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Auto News tarafından aktarılan detaylarda Volkswagen cephesinin kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Atlas Cross Sport ve makyajlı Atlas’ın satış ve üretim süreçlerinde büyük bir sekteye uğramışlık söz konusu. Cross Sport için nisan ayını kendine hedef belirleyen marka Atlas için de mayıs ayını planlarken salgından ötürü yeni bir rotaya çizmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs sürecinden etkilenen modeller

Konuyla ilgili detaylara baktığımızda Audi bayilerinin de e-tron Sportback, RS6, RS7 ve RS Q8‘i kullanıcılarla buluşturma planlarında değişikliğe gidilebileceği söyleniyor. Nissan’da, 2020 Sentra, Meksika’nın Aguascalientes’deki markanın montaj fabrikasında üretim durdurulmasından ötürü bilinmeyen bir süreç içerisinde. General Motors süreçten ciddi oranda etkilenen büyük gruplar arasında. Otomobil üreticisi 2021 Chevrolet Equinox, Traverse ve Bolt EV modellerinin tamamını 2022 yılına ertelediğini açıklamış durumda. Bir tarafta bu süreç yaşanırken Çin’de tamamen elektrikli Polestar 2 sedanının üretimine başlanması da madalyonun diğer yüzü niteliğindeki gelişmeler arasında.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg