reklamı kapat

POPÜLER

Koronavirüs Fiat-Chrysler

Koronavirüs sürecine bir destek de Fiat-Chrysler grubundan; 1 milyon maske!

Amerika’da da ciddi şekilde etkileri artmaya devam eden Koronavirüs karşısında önemli bir adım atan Fiat-Chrysler grubu, maske üretimi gerçekleştirecek.

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs salgını günlerin otomobil piyasası bazında en öne çıkan isimlerin başında Fiat-Chrysler grubu var. Şirketin Avrupa ve Amerika’daki tesislerini kademeli olarak kapatma süreci ilerlerken, geride bıraktığımız gün ortaya çıkan kötü bir haberler tekrar grubu gündemde gördük. Amerika’da, bir çalışanı salgın sebebiyle hayatını kaybeden grup sürece daha etkin katkı yapma yolunda önemli bir adım atıyor. Güncel verilere göre 400 can kaybı ve 33.500’e yaklaşan vakası sayısının görüldüğü Birleşik Devletler’de hala test süreçleri devam ediyor. FCA da müdahale ekipleri için yüz maskeleri üretmek için kaynak ayıracağını bugün resmi kaynakları üzerinden duyurdu.

koronavirüs Fiat Chrysler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat-Chrysler Koronavirüs savaşına destek için ayda 1 milyon üretim hedefliyor

Bugün yapılan açıklamada, halihazırda var olan tesisler için kısıtlı bir çalışma grubu oluşturacak olan şirket ayda 1 milyon yüz maskesi üretmeyi planladığını ifade etti. Üretilen bu maskeler Amerika’nın yanında Kanada ve Meksika’daki yetkililere gönderilecek. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan FCA CEO’su Mike Manley; “İlk müdahalecilerimizi ve sağlık çalışanlarımızı korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Yüz maskelerinin acil ve kritik bir ihtiyaç olduğu çok açık. Şirket olarak bu salgının ön cephesinde mücadele edenleri desteklemek için derhal odaklanacağız.” ifadelerine yer verdi. Maskelerin üretimine kısa sürede başlanılacak.

İlginizi çekebilir

Bataryanız ona emanet; Volkswagen mobil şarj robotuyla tanışın