reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell

Korona günlerinde Turkcell’den dikkat çeken açıklamalar: “Evde hayat var’ dedik, ne gerekiyorsa yaptık”

Turkcell, koronavirüs salgınının her geçen güç arttığı Türkiye’de sahip oldukları güçlü teknolojilerle kullanıcılara destek olduklarını belirtti.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Dünyanın en güçlü altyapılarından birisini bugünler için kurduk. Evde eğitimi, evde iş hayatını kesintisiz devam ettirecek teknolojimiz devrede. Ekosistemi destekliyoruz. Bu sayede gönül rahatlığıyla ‘Evde hayat var’ diyebiliyoruz” dedi.

Şirketin genel müdürü Murat Erkan, ekonomik olarak Türkiye’nin bu süreçten başarıyla çıkacağına inandığını belirterek sadece kendilerini düşünmediklerini, Türkiye’nin Turkcell şirketi olarak ekosistemi desteklemeye özen gösterdiklerini söyledi. Bu günlerin şirketlerin; sağlık çalışanlarının, öğretmen ve öğrencilerin, başta yaşlılarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yanında olarak aşılacağına inancını dile getiren Erkan “Evde kalmak önemli ancak evde hayatı devam ettirmek de önemli. Biz hayatı devam ettirmek adına çok ciddi tedbirler aldık, almaya da devam ediyoruz” diye konuştu.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığının kararıyla uzakta eğitim uygulaması bu hafta başlamıştı. Bu duyurunun ardından Turkkcell öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için aylık internet kotasını ikiye katlayarak 6 GB’a çıkarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell Genel Müdürü Murak Erkan sözlerini şu şekilde sürdürdü

Sabit internet kullanan müşterilerimizin EBA altyapısına doğru yaptıkları bağlantı hızlarını ise hem indirme hem de yükleme tarafında 100 Mbit’e yükselterek kesintisiz eğitim için gerekli altyapıyı sunmaya başladık. Yine TV+ platformumuzdan velilerimiz ve öğrencilerimizin EBA kanallarına erişebilmeleri amacıyla gerekli altyapıyı hazırlayarak ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı kanallar açtık ve bu kanalların hem televizyon hem de mobil cihazlardaki TV+ uygulaması üzerinden izlenebilmesini sağladık. Ayrıca Turkcell TV+ uygulaması üzerinden EBA kanallarına erişecek tüm müşterilerimize 10GB ek internet paketi tanımladık. Tüm bunları yaparken altyapı tarafında ise EBA web sitesine olan erişim kapasitesini iki katına yükselttik. EBA web sitesinde yer alan eğitim videolarını sunucularında barındıran 3’üncü parti tedarikçiye doğru olan ara bağlantı kapasitesini ise beş katına çıkardık.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik