reklamı kapat

POPÜLER

koronavirüs ücretsiz internet

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ücretsiz internet müjdesi

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından Milli Eğitim Bakanı‘ndan dikkat çekici bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, internet kullanımında sıkıntı yaşayan öğrenciler için ücretsiz internet hizmetinin verileceğini belirtti.

Bakan Selçuk “Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 GB internet paketi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir.” dedi.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi mobil operatörler mobil internet bağlantısını kullanan EBA kullanıcıları içeriklere her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayacak. Ders ortamanın evlere taşınacağı ortamda haftalık ders programları yapılandırılacak ve  EBA ile internet üzerinden eğitim verilecek  TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteğinin de sunulacağını belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs tüm dünyanın etkisi altında; Milli Eğitim Bakanı sözlerini şu şekilde sürdürdü

Selçuk açıklamasında “Bununla ilgili olarak hangi teknolojiyle hangi içeriği hangi şekilde vereceğimize ilişkin bir altyapı hazırladık. Öğretim kademelerine göre hangi araç, internet mi, televizyon mu, diğer kanallar mı, tam gün mü, yarım gün mü, 24 saat mi, senkron mu, asenkron mu olacak bunlarla ilgili de tüm altyapı hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette. Bunu sizlerle de paylaşacağız.” dedi

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik