reklamı kapat

POPÜLER

turkcell internet hediye

Turkcell’den uzaktan eğitime 6 GB internet desteği!

Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilmesi sonrasında öğrenciler için ücretsiz internet hizmetinin verilmesi konusunda Turkcell de güzel bir adım attı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz “Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 GB internet paketi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir.” demişti. Bakan ayrıca Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi mobil operatörler, mobil internet bağlantısını kullanan EBA kullanıcıları için her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayacak açıklamasında bulunmuştu. İşte bu 3 GB internetin üstünde bir 3 GB internet de Vodafone sonrasında Turkcell tarafından veriliyor. Firmadan konu hakkında yapılan açıklama şu şekilde:

“Okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim sürecinin başlatılması kararının ardından Turkcell, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uygulamasında kullanılmak üzere MEB’in verdiği 3 GB’ın üstüne 3 GB daha ekleyerek tüm mobil abonelerine 6 GB internet tanımlıyor. Fiber kullanan Turkcell’liler de EBA altyapısından sınırsız şekilde yararlanabilecek. Zengin içeriğiyle fark yaratan Zeka Gücü ise bu dönemde öğrencilerin eğitimlerini destekleyecek bir alternatif olarak öne çıkıyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell ve Vodafone gibi firmalar eğitime ufak da olsa önemli bir destek veriyor.

Daha önce de söylendiği kadarıyla yeni dönemde ders ortamının evlere taşınacağı, haftalık ders programlarının yapılandırılacağı ve EBA ile internet üzerinden eğitim verilmesi yanında TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteğinin de sunulacağı aktarılıyor. Bu sayede eğitimin bu hayati tatil döneminde çok geri kalmaması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik