reklamı kapat

POPÜLER

turkcell internet hediye

Vodafone’dan uzaktan eğitime 6 GB internet desteği!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrenciler için ücretsiz internet hizmetinin verileceğini belirtmesi sonrasında Vodafone da güzel bir adım attı.

Bakan Selçuk hatırlarsınız kısa süre önce “Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 GB internet paketi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabileceklerdir.” demişti. Bakan ayırca Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi mobil operatörler, mobil internet bağlantısını kullanan EBA kullanıcıları için her ay 3 GB’a kadar ücretsiz erişim sağlayacak açıklamasında bulunmuştu. İşte bu 3 GB internetin üstünde bir 3 GB internet de Vodafone tarafından veriliyor. Firmadan gelen açıklama direkt olarak şu şekilde karşımıza çıkıyor:

“Vodafone, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesi ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) vasıtasıyla uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmesi üzerine kurumsal ve bireysel, faturalı ve faturasız tüm müşterilerine Mart ayı sonuna kadar bakanlığın sunduğu 3 GB desteğe ek olarak kadar 3 GB internet hediye etme kararı aldı. Vodafone böylece kurumsal ve bireysel tüm müşterilerine toplam 6 GB internet tanımlamış olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de eğitim bir süre uzaktan yapılacak, Vodafone gibi firmaların altyapıları bu dönemde ciddi olarak zorlanacak

Söylendiği kadarıyla süreçte ders ortamının evlere taşınacağı, haftalık ders programlarının yapılandırılacağı ve EBA ile internet üzerinden eğitim verilecek TRT ile televizyondan gerekli telafi eğitim desteğinin de sunulacağı aktarılıyor. Bu sürecin tam olarak nasıl işleyeceği gerçekten büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik