reklamı kapat

POPÜLER

Yapay zeka milli eğitim bakanı

Milli Eğitim Bakanı’ndan lise özelinde dikkat çeken yapay zeka açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Türkiye’de yapay zeka eğitimi konusunda çok önemli bir adımın atılacağını aktardı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, kısa süre önce katıldığı bir televizyon programında “lise seviyesinde yapay zeka derslerinin olması için hazırlık yürütüyoruz” açıklamasında bulundu. Konu hakkında daha fazla bilgi vermeyen Ziya Selçuk, sadece bu taraya büyük önem verdiklerini ve daha başka adımların da geleceğini belirtiyor. Yapay zeka konusunda sürecin üniversiteye bırakılmaması gerçekten oldukça mantıklı görünüyor. Bu geleceğin alanına gençlerin erkenden dahil edilmesi, ilerleyen dönemdeki süreçleri çok ama çok daha kolay hale getirecektir söylemleri aktarılıyor. Çok fazla gündeme gelmiyor olsa da Türkiye’de bu alanda ciddi çalışmaların yürütüldüğü biliniyor. Elon Musk gibi kişilerin korkutucu senaryolarına rağmen bu sistemler çok büyük gelecek vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka alanına mutlaka önem vermek gerekiyor

Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, yapay zeka konusunda liderliği elinde tutan ülkelerin dünyayı yöneteceğini söylemişti. Gelecekte AI sistemleri her şeyden daha önemli hale gelecek ve bu alana şimdi yapılacak sağlam yatırımlar geleceği daha iyi hale getirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Daha çıkmayan iPhone’ların özel versiyonları hazırlandı