reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Plus
Samsung Galaxy Note 10 Plus

Samsung Galaxy Note 10 Plus için üç boyutlu tarama dönemi!

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 Plus 5G için yayımlanan bir uygulama üzerinden üç boyutlu tarama dönemi başladı.

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 Plus 5G kısaca hatırlamak adına arkalarında 12 megapiksel Dual Pixel f/1.5-f/2.4 değişken diyaframlı + 16 megapiksel f/2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel f/2.1 telefoto olmak üzere üçlü kurulum yer alıyor. Burada aynı zamanda bir ToF sensörü taşıyan telefonlar, bu sensör ile ortamın derinliğini algılayabiliyor. Böylelikle çok daha iyi portre modu sunan ve obje ile fonu iyi şekilde ayırabilen cihazlar, bu sensörü başka bir amaç için de kullanabiliyor. Kısa süre önce yayımlanan 3D Scanner uygulaması, kişilerin çevrelerindeki objeleri dijital ortama üç boyutlu olarak aktarabilmesine imkan tanıyor. Direkt olarak bu bağlantıdan indirilebilen uygulama, sadece Note 10 Plus ve 5G versiyonla uyumlu. Ancak yakında yine ToF sensörüne sahip Galaxy S10 5G ve Galaxy A80 modellerine de destek verileceği tahmin ediliyor. Samsung’un 20 – 80 cm arasındaki objeleri tarayın tavsiyesi verdiği uygulama, düzgün sonuç için her açıdan tarama gerektiriyor ve iyi sonuçlar için objenin arkasının açık olması gerekiyor. Bu uygulamanın şimdilik Türkiye’de aktif edilmediğini belirtelim. Ancak çok yakında bize de açılması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 10 Plus

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus çok pahalı bir model

5G’li Galaxy Note 10 altyapı hazır olmadığı için Türkiye’ye gelmiyor. Normal Plus modeli almak içinse Türkiye’de kişilerin tam 11.299 TL‘yi gözden çıkarması gerekiyor. Bu gerçekten inanılmaz bir rakam olarak görünüyor. Türkiye pazarında 9.899 TL‘lik normal Note 10 ile beraber işi çok zor olan telefon, yine Android tarafındaki en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

İlgili Video