reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en uzun uçuşu Qantas Airways

Dünyanın en uzun uçuşu için önemli gelişme

Avustralya merkezli Qantas Airways firması havacılık dünyasında çok önemli bir hazırlık içerisinde bulunuyor. Dünyanın en uzun uçuşu için denemeler başlıyor.

Yolcu uçakları sayesinde dünya çok fa ufak bir yer halini aldı. Ancak belirli uçuşlar / mesafeler halen aktarmalı olarak katedilebiliyor. İşte bu rotalardan birisi daha çok yakında ortadan kalıyor. Avustralya’lı Qantas Airways, İngiltere başkenti Londra ile Avustralya’nın en önemli şehirlerinden Sidney arasında tam 20 saatlik bir uçuş planlıyor. İşte bunun için firma ekim ayında ilk testlere başlanacağını aktarıyor. Uçuş tam 20 saat sürdüğü için birçok konuda öncü testler yapılması gerekiyor. Burada firma özellikle insan sağlığı üzerine odaklanıyor. İlk denemelerde firma çalışanları ve kabin ekibi ile uçuş yapılacağını belirten Qantas, sürecin özellikle kabin ekibi ve pilotlar üstündeki durumunu inceleyeceklerini belirtiyor. Aynı zamanda 20 saatlik sürecin nasıl yönetileceği, uçağın durumu ve rota gibi konularda da denemelerin yapılacağı söyleniyor. Kişilerin 20 saat boyunca hareketsiz kalmaması amacıyla dünyanın en uzun uçuşu için uçaklara ufak spor alanları dahi koymayı planlayan Qantas Airways, çıtayı oldukça yükseltiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Qantas Airways, dünyanın en uzun uçuşu için hangi uçağı kullanacak?

Söylendiği kadarıyla bu konuda firma henüz karar vermiş değil. Ancak süreçte Boeing’in Dreamliners serisi bir yolcu uçağının kullanılacağı açıklanıyor. İlk testlerin bu uçaklar ile yapılacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes’in en yeni elektriklisi