reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 için yeni bir özelliğe işaret eden önemli ekran sızıntısı!

Mate 30 Pro ile lanse edilecek Huawei Mate 30, önemli bir detay veren sızıntı ile gündemde bulunuyor. Telefon güvenlik konusunda dikkat çekiyor.

Huawei Mate 30 Pro, Mate 20 Pro gibi geniş bir çentikle geliyor. Bu çentiğin içerisinde üç boyutlu yüz tanıma için gereken kameralar ve sensörler bulunuyor. İşte bu konuda Mate 30 özelinde de güzel bir adım atılacak gibi görünüyor. Hatırlarsınız Mate 20’da tek bir ön kamerayı içerisine alan damla çentik bulunuyordu. Ortaya çıkan aşağıdaki sızıntıya göreyse Mate 30’da daha geniş bir çentik yer alıyor. Burada iki farklı kamera ya da kamera + ToF taşıyan telefon, bu çiftli kurumla ya güvenli yüz tanıma sunacak veya ultra geniş açı selfie özelliğini getirecek gibi duruyor. Burada yüz tanımanın daha olası olduğunu söyleyen kaynaklar, açık şekilde Huawei’nin Pro’ya bütçeyi yetmeyecek kişileri sevindireceğini gösteriyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro hakkında diğer bilgiler değişmiyor

Burada Mate 30 Pro hakkında daha çok bilgimi bulunuyor. Telefonun ilk olarak 90 Hz bir OLED ekran ile yolda olduğu biliniyor. 55W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pilinin olacağı belirtilen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı tahmin ediliyor. Telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. Her iki telefon da gücünü yeni nesil Kirin 990 işlemciden alırken, Mate 30’da ise 4.200 mAh pile bizleri karşılıyor.

İlginizi Çekebilir

Android Q resmi olarak Android 10 oldu