reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro güncelleme

Huawei Mate 20 Pro için önemli güncelleme

2018’in tartışmasız en çok konuşulan amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 20 Pro, önemli bir güncelleme daha aldı.

Lenovo Advertisement

Huawei Mate 20 Pro, geçtiğimiz ay içerisinde hatırlarsınız 523 MB boyutunda bir güncelleme almıştı. Bu güncelleme ile telefonun yüz tanıma sistemi daha hızlı çalışmaya, parmak izi daha hızlı okumaya başladı ve fotoğraf kalitesi de artırıldı. Güncelleme ayrıca Google Maps odaklı konum belirleme performansını da geliştirmişti. Google’ın Android için 2018 Kasım Güvenlik Paketi’ni getiren güncelleme, telefonu hiç olmadığı kadar güvenli hale getirdi. Şimdi ise 482 MB boyutunda yeni bir güncelleme daha geldi. Yakında herkese gelecek güncelleme, yine birçok kalemde ciddi iyileştirmeler yapıyor. Bunlar arasında yüz tanıma, kamera ve güvenlik tarafı yer alıyor. Bu güncelleme Huawei Mate 20 Pro için 2018 Aralık Güvenlik Paketi’ni getiriyor. Bazı başka hataları da düzeltilen telefon, bu yeni güvenlik paketiyle birçok açıktan kurtuluyor. Telefon yapılan geri bildirimler sayesinde her geçen gün daha da iyi hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro hangi detaylara sahip?

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinde 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 megapiksel (f1.8) geniş açı + 8 megapiksel (f2.4) telefoto + 20 megapiksel (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 megapiksel (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlgili Video