reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1

Huawei Mate 20 Pro için güncelleme müjdesi

Her açıdan geçtiğimiz dönemin en iddialı akıllı telefonlarından Huawei Mate 20 Pro için beklenen güncelleme dağıtıma çıktı. İşte detaylar;

Huawei Türkiye tarafından yapılan resmi paylaşıma göre Huawei Mate 20 Pro, EMUI 9.1 güncellemesini almaya başladı. Mate 20 Pro’nun sahipleri için oldukça güzel olan güncelleme, direkt olarak “Hicare > Güncelle” konumunda elde edilebiliyor. Huawei Türkiye güncelleme ile gelen yenilikleri paylaşmıyor. Ancak bilindiği üzere EMUI 9.1, yerini aldığı EMUI 9.0 sürümüne göre çok büyük devrimsel yenilikler getirmiyor. Buna karşın sunulan EROFS dosya sistemi ile telefonların genel performansı artırılıyor. Yazılımsal olarak oyun performansı artıran GPU Turbo 3.0 ile karşımıza çıkan sürüm, tek tıkla destekli bilgisayarlara dosya gönderilmesine imkan tanıyor. Artırılmış gerçeklik temelli bir ölçüm uygulaması taşıyan 9.1 sürümü, devrimsel olmasa da önemli yenilikler getiriyor.

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9.1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro modelinin özelliklerine bakarsak

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor.

İlgili Video