reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan, tanıtımı öncesinde resmi çizimleriyle karşımızda

Markasının yeni dönem başlangıcında ilk rolü üstlendirdiği Porsche Taycan, tasarım genetiği konusunda ikonik yapılardan sapmama iddiasında.

Volkswagen grubunun elektrikli otomobil konusundaki en önemli adımlarından birisi için önümüzde yaklaşık 3 ay kaldı. Bu rolü üstlenerek örtülerinden kurtulacak olan Porsche Taycan, konseptten seri üretime taşınma aşamasını tamamlamaya hazırlanıyor. Günümüze kadar gelen süreçte bazı teknik özellikleri paylaşılan otomobil, bir süredirse sızan kokpit görüntüleriyle gündememizde yer alıyor. Basında yer bulan maddeler sırasında sessizliğini korumaya devam eden Porsche, çözülme sürecini kaplumbağa misali yürütmeye devam ediyor. Resmi kaynakları üzerinden Taycan’ın tasarım çizimlerini paylaşan marka, bizleri bekleyen çizgilere biraz daha odaklanmamıza olanak tanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan sınıfının ikonu olabilir

Taycan, pek çoğumuzun kolaylıkla anımsayabileceği üzere Mission E konseptinin üretime taşınmış hali olarak karşımıza çıkacak. Tanıtıldığı ilk günden itibaren tasarım perspektifinde büyük beğeni toplayan model üzerinde çok fazla değişim olmayacağını da artık biliyoruz. Nitekim paylaşılan son tasarım çizimlerine baktığımızda, ön bölümde dörtlü yapıya sahip olan ışıklandırma grubu ve arka karakteristiği bunu net şekilde ortaya koyuyor. Tasarım ekibinin başında olan Michael Mauer‘in otomobille ilgili yaptığı; “Doğrusunu söylemek gerekirse Taycan’ın tasarımına sıfırdan çizerek başlamadık. Modelin yeni bir model olduğunu biliyorduk lakin insanların ilk bakışta onun Porsche olduğunu hissetmesini arzuluyoruz. Buna marka kimliğinin somutlaştırılması da diyebiliriz. Kanaatim Taycan’ın kendi alanında bir ikona dönüşeceği yönünde.” açıklama da bizlere önceliğin ne olduğu hakkında net bir bilgi veriyor aslında. Tabi ki bu felsefe Taycan’ın kendine has çizgilere sahip olmayacağı anlamına da gelmiyor. Elektrikli otomobillerin 911’i olma yolunda ilerleyen Taycan ile eylül ayında tanışacağız.

İlginizi çekebilir

Altı silindirli yeni motoruyla 2020 Porsche 718