reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan için ilk modifikasyon Hennessey imzasıyla geldi

İlk adımda kozmetik noktalar üzerine odaklanan Hennessey ekibi, kısa süre içerisinde Porsche Taycan performans limitleri için de karşımızda olacak.

Porsche Taycan, elektrikli otomobil dünyasının son yıllarda en çok heyecan yaratan modellerinden birisi olarak asfalta indi. Adının Türkçe kökenli olmasından ötürü ülkemizin de uzun süre gündeminde olan bu önemli hamle, Volkswagen grubunun geleceği içinde fazlasıyla önemli. Keza Porsche’nin özellikle hızlı şarj ve batarya noktalarında gruba yansıyacak öncü rolü üstlendiğini biliyoruz. Konsept formunda beğenilen pek çok noktaya sadık kalınmasından ötürü kullanıcı cephesinde olumlu geri dönüşler alan Taycan, Turbo ve Taycan Turbo S olmak üzere iki farklı versiyonla satışa sunuluyor. Sürecin başlamasıyla birlikte de otomobille ilgili farklı noktalar üzerine haberler gelmeye başladı diyebiliyoruz. Bu merak noktalarının modifikasyon ayağına adını ilk sıraya yazdıran ismi ise Amerikalı Hennessey oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan projesinde ilk olarak tasarıma odaklanıldı

Merkezi Teksas eyaletinde bulunan şirketin kısa süre önce gerçekleştirdiği resmi duyuruyla detayları paylaşılan proje, Hennessey için de bir ilk olarak kayıtlara geçecek. Süreç içerisinde pek çok geliştirmesine yer verdiğimiz ve LOG okuyucularının artık aşina olduğu ekip, Taycan projesiyle elektrik alanındaki ilk işine imza atmış oluyor. Bu ilk adımda performans odaklı herhangi bir iyileştirme çalışmasına gitmediğini gördüğümüz Hennessey, daha çok makyaja odaklanmayı tercih etmiş. Gövde paketi, özel tasarım jant seçenekleri ve kokpit içerisine dahil edilecek farklı dokunuşları bu anlamda ön plana çıkarmak mümkün. Ekibin motor ve performans bölümü içinse çalışmaların yapıldığını, önümüzdeki günlerde bu alanda da geliştirme sunacağını da altını çizerek belirtmekte fayda var. Taycan fabrika çıkış Turbo S versiyonu 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,8 saniyede çıkabiliyor ve 412 km menzil sunuyor. Taycan Turbo ise 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede çıkıyor ve 450 km menzil sunuyor. Maksimum limitli hızı 260 km/s olan otomobil, 616 beygirlik güce sahip. Marka tarafından açıklanan başlangıç fiyatıysa 150 bin dolar olarak kayıtlarımızda.

İlgili Video