reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan’dan gelen “yeşil cehennem” Nürburgring rekoru [İzle]

Resmi olarak 4 Eylül’de Dünya lansmanı yapılacak Porsche Taycan, “yeşil cehennem” Nürburgring rekoru ile çok iddialı geliyor.

Alman otomobil devinin tamamen elektrikli ilk spor otomobili konumunda yer alan Porsche Taycan, çok merak uyandırıyor. Geleceğin altyapısını bir Porsche kimliği ile bir araya getiren otomobil, çıkışı öncesinde önemli bir rekor kırdı. Kısa süre önce Nürburgring pistine çıkan Taycan, firmanın kendi test sürücüsü Lars Kern ile elde edilen 7 dakika 42 saniyelik zaman ile pistin dört kapılı tamamen elektrikli otomobil rekorunu eline aldı. 20,6 kilometrelik bu efsane turda hiç ses çıkarmadan adeta uçarcasına giden otomobil, yukarıda da dediğimiz gibi otomobil dünyasında büyük bir merakla bekleniyor. Kısa süre önce fütüristik konsol tasarımını görücüye çıkartılan Taycan, elektrikli geleceğin en lüks seçenekleri arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan, beklendiği ve gösterildiği üzere oldukça performanslı bir araç

Azami hızı 250 km/s’in üzerinde olan yeni Taycan, 0’dan 100 km hıza 3,5 saniyeden az bir sürede çıkarken, 200 km/s hıza ulaşması için ise 12 saniyeden az bir süre yeterli oluyor. Şimdiden dünya çapında 20 bin adet ön sipariş alan Taycan, 800 voltluk bir sistemle çalışan tamamen elektrikli ilk otomobil konumunda. Söylendiği kadarıyla 800 volt teknolojisi istikrarlı yüksek performansı mümkün kılıyor, şarj süresini kısaltıyor ve kablo ağırlığı ile paketleme boşluğunu azaltıyor.