reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Yeni Porsche Taycan için bir menzil verisi paylaşıldı

Yeni Porsche Taycan için bir menzil verisi paylaşıldı. Merak edilen araç çok yakında tüm detaylarıyla beraber lanse edilecek.

Yeni Porsche Taycan, yapılan gerçek yol testlerine göre tek şarjla uygun şartlar altında 587 km kadar yol yapabilecek. Mevcut Taycan’dan tam 161 km daha fazla menzil getiren ve bu konuda şimdiden çok dikkat çeken araç, 300 kW temelinde yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa sadece 20 dakika içerisinde getirilebilecek. 2019’da üretime başlanmasından bu yana yaklaşık 150 bin Taycan modeli üretildiğini açıklayan Porsche, yeni araç için çok heyecanlı görünüyor, ilk Taycan’dan alınan dersler ve geri bildirimler ile kesinlikle çok güçlü bir elektrikli sedan daha geliyor. Kısa süre önce yeni Porsche Taycan ile Nürburgring Nordschleife rekoru da kırılmıştı. Dört kapılı tamamen elektrikli sınıfta yeni Nürburgring Nordschleife rekoru artık aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz Porsche Taycan modelinde yer alıyor. Yeşil Cehennem’i Lars Kern’in kontrolünde 7:07.55’lik bir süre ile dönen yeni ya da makyajlı Taycan, Taycan Turbo S’in 2022’deki rekorundan 26 saniye ve Tesla Model S Plaid’den ise 18 saniye daha hızlı bir tur dönmeyi başarmış durumda.

Bundan önce dünyanın en güçlü tamamen elektrikli hiper otomobil modellerinden Rimac Nevera ile bir “Nordschleife” rekoru kırılmıştı. Nevera eğer daha önce görmediyseniz alandaki sınırları gerçek anlamda zorlayan bir seçenek. Tam 1.914 beygir güç üreten bu canavar, performans konusunda çıtayı oldukça yükseltiyor ve yollara çıkarıldığı ilk andan bu yana birçok farklı rekor kırıyor. Bu rekorlar arasında bir süredir efsane pist Nordschleife’da elde edilen tur rekoru da bulunuyor.

Martin Kodrić tarafından kontrol edilen ve Michelin Cup2R lastikler üzerinde yol alan Nevera, dünyanın en zor pistini sadece 7:05.298 sürede tamamlamayı başardı. Bu tur zamanı, üretime alınan elektrikli araçlar arasındaki en iyi derece oldu, rekor direkt olarak 7:25.231 süreye sahip Tesla Model S Plaid modelinden alındı. Bu rekor turu için sayfanın altında izleyebileceğiniz videoyu paylaşan şirket, bu başarıyı ve kırılan diğer 20’den fazla rekoru kutlamak için, Nevera Time Attack Edition modelini de tanıtmıştı.

Porsche Taycan verileri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı