reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Elektrikli Porsche Taycan’dan uçak gemisi üstünde nefes kesen gösterim [Video]

Resmi olarak 4 Eylül’de Dünya lansmanı yapılacak Porsche Taycan, resmi tanıtım öncesinde dikkat çeken bir gösterim ile daha gündemde.

Alman otomobil devinin tamamen elektrikli ilk spor otomobili konumunda yer alan Porsche Taycan, en son hatırlarsınız Nürburgring pistinde kırdığı rekor ile gündeme gelmişti. Araç, Lars Kern ile elde edilen 7 dakika 42 saniyelik zaman ile pistin “dört kapılı tamamen elektrikli otomobil” rekorunu kırmıştı. Şimdi ise geleceğin önemli temsilcisi, USS Hornet uçak gemisi üzerine çıkarıldı. Uçakların kalkış yaptığı pist bölümünde kalkış gösterimi yapılan araç, prototip sürümle 0’dan 144 km hıza çıktı ve denize düşmeden sorunsuz olarak da durabildi. Bu süreci sadece 10 saniyede tamamlayan elektrikli otomobil, çıkışı öncesinde güzel bir şov yapmış oldu. Direkt olarak yukarıda izleyeceğiniz gösterim, gerçekten Porsche‘nin araca verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.

Porsche Taycan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan gerçekten çok performanslı bir araç

Kısaca hatırlamak adına azami hızı 250 km/s’in üzerinde olan Taycan, 0’dan 100 km hıza 3,5 saniyeden az bir sürede çıkarken, 200 km/s hıza ulaşması için ise 12 saniyeden az bir süre yeterli oluyor. Şimdiden dünya çapında 20 bin adet ön sipariş alan Taycan, 800 voltluk bir sistemle çalışan tamamen elektrikli ilk otomobil konumunda da yer alıyor. Söylendiği kadarıyla 800 volt teknolojisi istikrarlı yüksek performansı mümkün kılıyor, şarj süresini kısaltıyor ve kablo ağırlığı ile paketleme boşluğunu azaltıyor.