reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan
Porsche Taycan
Porsche Taycan

İşte karşınızda Porsche Taycan ve fütüristik kabini [Galeri]

23 Ağustos 2019

Yapılan paylaşımlar ile sık sık gündemde tutulan tamamen elektrikli Porsche Taycan için beklenen fotoğraflar yayımlandı. İşte modelin fütüristik kabin tasarımı;

Resmi olarak 4 Eylül’de Dünya lansmanı yapılacak Porsche Taycan için artık tasarımsal anlamda pek bir sürpriz kalmamış durumda. Çok büyük merak uyandıran tamamen elektrikli otomobil, görebileceğiniz üzere gerçekten oldukça modern bir kabin tasarımı ile yolda bulunuyor. Geleceğe ve elektriğe vurgu yapan mavi aydınlatma ve detaylarıyla dikkatleri üzerine çeken otomobil, birden fazla dijital ekran ile donatılmış durumda. 1963 model orijinal 911’in ön konsolundan ilham alınarak tasarlandığı aktarılan ön konsol, sürücü odaklı yapıyı benimsiyor. Burada özellikle 16,8 inçlik ana gösterge paneli dikkat çekiyor. Çok şık ve modern duran bu panelde firmanın açıklamasına göre dört farklı gösterge modu yer alıyor:

Klasik mod: Porsche’ye özgü yuvarlak hatlı göstergeleri içeren bu modda, Güç göstergesi, orta paneldeki devir saatinin yerini almış.
Harita modu: Ortadaki güç göstergesi yerine bir harita görüntüsü eklenmiş.
Tam Harita modu: Bilinçli olarak yuvarlak göstergeler kaldırılmış ve yerlerine tüm ekranı kaplayan bir navigasyon haritası eklenmiş.
Sade mod: Minimalist bir ok ile yalnızca hız, trafik işaretleri ve navigasyon gibi sürüş için esas olan bilgilere yer verilmiş.

İki farklı direksiyon opsiyonuyla yolda olan Porsche Taycan, ön koltuktaki yolcuya özel bir ekrana (Opsiyonel) da sahip. Bu ekran yolcunun sürücünün dikkatini dağıtmadan ayarları değiştirebilmesine imkan tanıyor. Geniş çaplı kişiselleştirme seçenekleri ve yenilikçi materyaller ile hazırlanan kabinin, ortada yer alan merkezi ekranları ise 8,4 inç ve 10,9 inç boyutlarında. Bu ekranların etkisiyle modelin kokpitinde direksiyon ve kapılar haricinde neredeyse hiçbir fiziksel buton yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan, alanda bir ilke imza atıyor

Yerleşik multimedya sisteminde Apple Music entegrasyonuyla gelen ilk seri üretim otomobil olarak asfalta inecek Taycan, bu sayede 50 milyondan fazla şarkıya erişim sunuyor. Altı aya kadar ücretsiz olması planlanan bu servise ek olarak, Porsche ve Apple’ın üç yıllık araç içi internet sistem erişimi için de çalışmalar gerçekleştirdiği söyleniyor.

İlgili Video