reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone 11

Sonuç beklendiği gibi değil; iPhone 11 performans testinde göründü

10 Eylül tarihinde yapılacak etkinlikte tanıtılacak iPhone 11 için ilk Geekbench sonucu ortaya çıkmış durumda. Peki model nasıl bir performans sunuyor?

Apple Park içindeki Steve Jobs Theater bünyesinde yapılacak etkinlikte iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max modelleri bekleniyor. Son isimlerinin böyle olacağı aktarılan telefonlardan en altta yer alan model standart “11” (Belki 11R da denilebilir) olacak. İşte bu telefon, kısa süre önce Geekbench’e giriş yaptı. Teste 4 GB RAM ile giren model, 7 nm+ üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemcisiyle tek çekirdekten 5.415 puan, çok çekirdekten ise 11.294 puan aldı. Karşılaştırmak adına yerini alacağı mevcut model iPhone XR bu testten tek çekirdekte 4.831 puan, çok çekirdekte ise 11.394 puan alıyor. A12 Bionic’e oranla işlem gücü açısından büyük fark getirmeyecek gibi görünen ve bu açıdan biraz üzen A13 Bionic, burada esas farkı GPU tarafında gösterecek deniyor. Birçok kaynak yeni işlemcinin GPU yani grafik birimi açısından büyük bir artış sunacağını aktarıyor. Bu da özellikle oyun performansı için heyecan verici görünüyor. Aynı işlemci ve CPU, ailenin Pro modellerinde de aynı şekilde yer alıyor. Apple burada ayrım yapmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 modelleri hakkında diğer bilgiler değişmiyor

Hatırlamak adına Pro’lara OLED ekran ile üçlü kamera koyacak Apple, iPhone 11’de ise LCD ekran ile çiftli arka kamera kullanacak. Pro modellere aynı zamanda AirPods’u şarj için bir ters kablosuz şarj sistemi koyacak firmanın, modellerin Face ID yüz tanıma sistemini de ciddi şekilde geliştirdiği aktarılıyor. Sensörün artık yatayda bile etkili algılama yapabiliyor deniyor. Tasarımları arka kamera modülleri haricinde değişmeyecek telefonlar, 750 dolar, 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketlerine sahip olacak.

İlgili Video