reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR

iPhone XS / XS Max

Apple iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR

iPhone XR

Apple iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR

Watch Series 4

iPhone Xs, Xs Max ve XR için ilk performans testi geldi, RAM değerleri belli oldu

Apple dün akşam tanıttığı yeni ürünleriyle gündemden düşmüyor. Ancak en çok yeni iPhone’lar konuşuluyor. Peki modeller nasıl bir performans ortaya koyuyor?

Apple dün akşam düzenlenen büyük etkinlikte 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. Bunlara ek olarak biliyorsunuz bir de dikkat çeken yeni akıllı saat Watch Series 4 görücüye çıktı. Yeni ürünleriyle gündemi fazlasıyla meşgul eden firma, şimdi telefonlarının performans sonucuyla gündemde. Yayımlanan ilk GeekBench sonuçlarına göre iPhone Xs ve iPhone Xs Max, A12 işlemciyle tek çekirdekten 4.813 puan, çok çekirdekten ise tam 10.266 puan alıyor. Test kapsamında 4 GB RAM‘e sahip olduğu görülen telefonlar, özellikle tek çekirdek performansıyla göz dolduruyor. GeekBench özelliğinde A11 Bionic işlemcili iPhone X’a oranla dağlar kadar fark bulunmuyor. Yine A12 Bionic işlemcili iPhone XR ise testin tek çekirdek bölümünden 4.754, çok çekirdek tarafında ise 9.367 puan alıyor. Telefon test kapsamında 3 GB RAM ile görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR

Yeni iPhone’ların merkezinde yer alan Apple A12 Bionic ne kadar güçlü?

Apple’ın geliştirdiği A11 Bionic, halen rakiplerinin önünde oldukça güçlü bir işlemci. Yeni gelen A12 Bionic ise farkı kağıt üzerinde iyice açıyor. Huawei Kirin 980 gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni Bionic, eskiye oranla yüzde 50 daha az güç harcıyor ve yüzde 50 daha yüksek grafik performansı sunuyor. İşlem performansı da yüzde 15 civarında artan işlemci, 8 çekirdekli bir yapay zeka (NPU) altyapısı kullanıyor.

İlgili Video

Telefonların resmi tanıtım videosu