reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Tim Cook açıkladı; Apple çok büyük bir başarıya koşuyor!

Apple, dün akşam düzenlediği etkinlikte yeni ürünleri yanında önemli bir duyuru da yaptı. Şirket gerçekten inanılmaz bir kilometre taşına hazırlanıyor.

Advertisement

Teknoloji devi Apple‘dan dün akşam büyük ses getiren yeni 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XS, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XS Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR modelleri geldi. Bunlara ek olarak çok daha gelişmiş hale gelen Watch Series 4 tanıtıldı. Etkinliğe detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz bu ürünler haricinde bir donanım getirmeyen firma, buna karşın önemli bir açıklama yaptı. Etkinliğin açılışında sahneye çıkan şirket CEO’su Tim Cook, firmanın tam 2 milyar iOS cihaz sevkiyatına yaklaştığını açıkladı. Bu etkileyici rakamın içerisinde iPhone ve iPad modelleri yer alıyor. Ancak büyük çoğunluğu tahmin edebileceğiniz üzere iPhone modelleri oluşturuyor. Akıllı telefon dünyasını hem olumlu hem de olumsuz anlamda değiştiren iPhone, yükselen fiyatlara rağmen birçok ülkede popülerliğini kaybetmiyor. Bu arada Tim Cook bir bilgi daha paylaştı. Bu bilgi çok da büyük bir sürpriz oluşturmuyor ve şu an dünyanın en çok satan akıllı saati Apple Watch konumunda bulunuyor.

Apple

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, dün iPhone X modeliyle de önemli başarıya imza attı

Satışa çıkmasının üzerinde 10 ay geçen iPhone X, dün itibariyle 60 milyon sevkiyat rakamını geride bıraktı. Ağustos ayı itibariyle 63 milyon seviyesini gören akıllı telefon, yine de geçmiş rekorları geçmeyi başaramadı. Çünkü daha önce söylemiştik 2015 yılında çıkan iPhone 6’nın 60 milyon seviyesini geçmesi sadece 6 ay almış, telefon 10. ayında ise 90 milyon sevkiyat rakamını yakalamıştı.

İlginizi Çekebilir

İşte Watch Series 4