reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max’ten çok iddialı LTE sonucu

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Bu sefer cihazların internet hızları karşımızda bulunuyor.

Apple‘dan çarşamba akşamı 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modelleri geldi. Bunlara ek olarak Watch Series 4 modeli de tanıtıldı. Ancak elbette herkes halen telefonları konuşuyor. Burada yapılan yeni bir test ise modellerin internet hızını gözler önüne seriyor. Apple, yeni telefonlarını “yüksek indirme hızları elde etmeniz için 4G LTE Advanced bağlantısı sunuyor” ibaresiyle tanıtıyor. iPhone X ile Snapdragon işlemcili güncel amiral gemilerinin gerisinde kalan firma, bunu Xs ve Xs Max ile değiştiriyor. Telefonlar iPhone X’dan farklı olarak 2×2 MIMO değil 4×4 MIMO desteğiyle geliyor. 4×4 MIMO teknolojisi sayesinde iPhone ile baz istasyonları arasında dört hatlı veri bağlantısı kurulabiliyor. Buna ek olarak QAM ve LAA destekleri de bulunan Xs ve Xs Max, bu sayede iPhone X’a oranla çok daha yüksek LTE hızlarına ulaşabiliyor. Bu da sık sık eleştirilen bir durumun daha ortadan kaldırılması anlamına geliyor. Farklar aşağıda görebileceğiniz Amerika merkezli testte açıkça görünüyor.

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs ve iPhone Xs Max, bağlantı konusunda memnun ediyor

999 ve 1.099 dolar satış fiyatlarına sahip olan telefonlar, iPhone X’a oranla elbette başka farklara da sahip. Burada özellikle A12 Bionic işlemci karşımıza çıkıyor. 7 nm üretim sürecinden çıkan işlemci, performans çıtasını inanılmaz oranda yükseltiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPhone’ların resmi tanıtım videosu