reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone Xs, iPhone xs max iphone xr

Apple iPhone Xs, Xs Max ve XR’ın merak edilen pil kapasiteleri belli oldu

Apple‘ın yeni tanıttığı akıllı telefon modelleri iPhone Xs, Xs Max ve XR‘ın merak edilen pil kapasiteleri belli oldu. İşte detaylar;

Apple geçen hafta düzenlenen büyük etkinlikte 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modellerini tanıttı. Bunlara ek olarak biliyorsunuz bir de dikkat çeken yeni akıllı saat Watch Series 4 görücüye çıktı. Ancak etkinlik kapsamında modellerin pil kapasiteleri ve RAM miktarları paylaşılmadı. RAM miktarı geçen gün ortaya çıkmıştı. Şimdi ise pil kapasiteleri belli oldu. Buna göre iPhone Xs Max 3.174 mAh, iPhone Xs 2.658 mAh, ailenin en ucuz iPhone XR ise 2.942 mAh pil kapasitesine sahip. iPhone Xs Max’in boyutu nedeniyle daha büyük pil taşıması büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Ancak iPhone Xs’in pil kapasitesi konusunda iPhone XR’ın gerisinde kalması biraz garip görünüyor. Hatırlamak adına iPhone X’da 2.716 mAh pil bulunuyor. Yani Xs iPhone X’un da gerisinde kalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPhone’ların merkezinde Apple A12 Bionic işlemci yer alıyor

Huawei Kirin 980 gibi 7 nm üretim sürecinden çıkan yeni A 12 Bionic işlemci, eskiye oranla yüzde 50 daha az güç harcıyor ve yüzde 50 daha yüksek grafik performansı sunuyor. İşlem performansı da yüzde 15 civarında artan işlemci, 8 çekirdekli bir yapay zeka (NPU) altyapısı kullanıyor. İşte bu yeni nesil işlemci sayesinde pilleri büyümeyen telefonlar daha fazla kullanım ömrü sunabiliyor.

İlgili Video

Telefonların resmi tanıtım videosu