reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan beklenen ancak büyük “iPhone / Watch” etkinliğinde tanıtılmayan ürünler

Apple, dün akşam gerçekten önemli duyurulara imza attı. Buna karşın beklenen birçok ürün ise resmi olarak görücüye çıkartılmadı. Peki bunlar nelerdi?

Apple‘dan dün akşam 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XS, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XS Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modelleri geldi. Bunlara ek olarak gerçekten dikkat çeken yeni akıllı saat Watch Series 4 tanıtıldı. Ancak dediğimiz gibi birçok beklenen ürünün adı dahi geçmedi. Bunlara baktığımız zaman karşımıza ilk olarak yeni iPad Pro‘lar çıkıyor. Face ID üzerinden yüz tanıyacak iki yeni iPad Pro maalesef karşımıza çıkmadı. Bu modellerin ince çerçevelere ve Lightning yerine USB-C portuna sahip olması bekleniyordu. iOS 12 kodlarında dahi görünen tabletler, gelmemesiyle birçok kişiyi üzdü. Şirket aynı zamanda oldukça merak edilen uygun fiyatlı MacBook modelini de tanıtmadı. Touch ID sensörüne sahip olacağı söylenen bu dizüstü, 1.000 dolardan daha ucuza satılacak denilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ayrıca Mac Mini tarafında da bir güncelleme yapmadı. Oysa sağlam kaynaklar Mac Mini’nin yenilenerek 2018’e ayak uyduracağını belirtmişti. Bu da maalesef gerçek çıkmadı. Üç cihazı aynı anda kablosuz şarj edebilen AirPower‘ı adeta unutan teknoloji devi, etkinlikte AirPods 2‘yi de tanıtmadı. İlginç olarak firma sunumun başında gösterilen videoda “Hey Siri” ile çalışan bir AirPods göstermişti. Bu özelliği AirPods 2 ile geleceği söyleniyordu ancak burada da sessiz kalındı. Bunlara ek olarak firma iMac tarafında da bir donanım güncellemesi yapmadı. Bu da beklentiler dahilinde yer alıyordu.

Apple

Apple önümüzdeki ay yeni bir etkinlik daha yapabilir

Bu konuşuluyor ancak arada çok az süre olduğu için pek mantıklı durmuyor. Bunun yerine yeni ürünlerini etkinlik olmadan duyuracağı söylenen firma, teknoloji dünyasına yön vermeye devam ediyor. Ancak biliyorsunuz bu durum bazen olumsuz bazen de olumlu oluyor.

İlginizi Çekebilir

İşte yeni iPhone ailesi