reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Boring Company
Elon Musk Boring Company
Elon Musk Boring Company
Elon Musk Boring Company

Elon Musk’tan Boring Company tünellerini evlere bağlayacak çılgın plan

Elon Musk‘ın biliyorsunuz SpaceX ve Tesla’dan harici olarak Boring Company isimli bir şirketi de bulunuyor. Çılgın girişimci yeni şirketiyle çok ilginç bir plan yapıyor.

Elon Musk, kurduğu şirketi “Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Musk, projesini SpaceX’in BFR isimli roketiyle de birleştirmeyi amaçlıyor. Ancak ünlü isim bu konuda yeni fikirler geliştirmeyi kesmiyor. Resmi olarak verilen bilgiye göre Musk, Boring Company tünellerini evlere bağlayacak çılgın bir plan yapıyor. Taslak çizimini aşağıda gördüğünüz sistem, kişilerin yüksek hızlı tünel ağına direkt olarak evlerinin garajından bağlanmasına imkan tanıyor. Bu gerçekten çok güzel görünürken, sürecin gerçeğe dönüşmesi ise çok kolay durmuyor. Sadece yeni yerleşim yerleri için olabilecek bu altyapı, herkesin hayal ettiği trafik stresinden uzak bir yaşamı müjdeliyor.

Elon Musk Boring Company

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, SpaceX ile dev bir roket geliştiriyor

Yukarıda değindiğimiz BFR isimli yeni roket, bilindiği kadarıyla kalkışta tam 11.8 milyon pound itme kuvveti üretecek güce sahip. Bunu Raptor motorlarıyla sağlayacak roket, dünyanın şimdiye kadar yapılmış en güçlü roketi olarak geçiyor. Saturn V roketi tam ikiye katlayacak Big Falcon Rocket, açıklandığı kadarıyla Falcon Heavy‘den daha büyük ve daha fazla yük taşıyabiliyor.

İlgili Video

Bu geleceğe doğru gidiyoruz