reklamı kapat

POPÜLER

SpaceX Elon Musk The Boring Company
SpaceX Elon Musk The Boring Company
SpaceX Elon Musk The Boring Company

Elon Musk’tan The Boring Company ve SpaceX’i bir araya getirecek fütüristik gelecek planı

16 Mayıs 2018

Günümüzün yaşayan en ileri görüşlü girişimcilerinden Elon Musk, gelecekte şirketleri arasında daha iyi bir bağlantı kuracak gibi görünüyor. Bu konuda ünlü CEO’nun The Boring Company ve SpaceX’i bir araya getirecek bir gelecek planı bulunuyor.

Elon Musk, biliyorsunuz kurduğu şirketi “The Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Musk, projesini fikir babası olduğu devrimsel Hyperloop altyapısına da genişletmek istiyor. Bu arada biliyorsunuz ünlü girişimci sahibi olduğu uzay şirketi SpaceX ile BFR isimli bir roket de geliştiriyor. Bu roket ile şehirler arasında taşımacılık yapmak isteyen Musk, burada iki şirketin sunduklarını bir araya getirmeyi hedefliyor. Kısa süre önce aşağıdaki açıklamayı yapan CEO, Boring Company Hyperloop ile BFR’nin kalkış yapacağı “uzay limanlarına” yolcuların çok hızlı şekilde taşınacağını aktarıyor. Burada 10 – 15 dakikadan bahseden Musk, şehir merkezleriyle kalkış noktalarını birbirine bağlamanın en hızlı yolunu da kafasında oluşturmuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SpaceX’in yolcu taşımacılığını geleceğe taşıyacak roketinden hayranlık uyandıran detaylar

Yeni roket, bilindiği kadarıyla kalkışta tam 11.8 milyon pound itme kuvveti üretecek. Bunu Raptor motorlarıyla sağlayacak roket, dünyanın şimdiye kadar yapılmış en güçlü roketi olacak. Saturn V roketi tam ikiye katlayacak Big Falcon Rocket, açıklandığı kadarıyla Falcon Heavy‘den daha büyük ve daha fazla yük taşıyabiliyor. Bu da onu Mars için inanılmaz ideal kılıyor. Biliyorsunuz çılgın girişimci insanoğlunun Mars’a taşımak ve orada koloni kurmak istiyor.

İlgili Video

Bu geleceğe hazır mıyız?