reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram kodlarında keşfedilen iki yeni özellik

Instagram‘ın popülerliği gün geçtikçe artarken, uygulama içinde geçirdiğimiz zaman da aynı oranda hızla artmaya devam ediyor. Facebook skandalı sonrası da ciddi bir göç alan fotoğraf paylaşım uygulamasını bununla ilgili ilginç bir özellik deniyor.

Sosyal medya ve uygulamalara yatırdığmız zamanın ideal kullanımına ilişkin veri paylaşımı modasına Instagram da ayak uyduruyor. Geçtiğimiz dönemlerde bu süreyi ölçen fiziksel ürünleri dahi görmüş, üçüncü parti uygulamalara da yer vermiştik. Şimdilerde ise bu özelliği sosyal medya uygulamaları kendi bünyelerine ekliyor. Bir örneğini Vero’da gördüğümüz “kullanım istatistikleri” şimdi de kendine Instagram’da yer bulacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanım istatistikleri

Jane Manchun Wong‘un Android kodlarında fark ettiği özellik kullanıcılara uygulamada geçirdikleri zamanı gösteriyor. Popüler fotoğraf paylaşım devinin CEO’su Kevin Systrom’ın Twitter üzerinden doğruladığı bu özellikle ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde: “Kullanıcıların platformda harcadıkları zamanla ilgili bir araç üzerine çalışıyoruz.” Systrom daha etkili bir kullanım şekli için daha transparan bir yöntem denediklerini de doğrulamış oluyor.


Wong’un keşiflerinden bir diğeri ise emoji kısayolu olmuş. Yorum kısmında yer alan emoji çubuğu ile en popüler ifadeler hızlı bir şekilde paylaşılabiliyor. Bu yeni özelliklerin hala test aşamasında olduğunu hatırlatalım. Uygulamaya eklenme tarihleri şimdilik belirsizliğini koruyor.