reklamı kapat

POPÜLER

2018 Citroen C4 Cactus

Türkiye’ye gelişi belli oldu; “Advanced Comfort” teknolojisinin ilk kez kullanıldığı 2018 Citroën C4 Cactus’ü hatırlayalım

Tasarımı ve kişiselleştirme seçenekleriyle oldukça zengin bir karaktere bürünen 2018 Citroën C4 Cactus, kısa süre içerisinde Türkiye yollarına çıkıyor.

Citroën’in önümüzdeki dönemde öne çıkacak en önemli özelliği konumunda olan “Advanced Comfort” teknolojisini kullanan ilk model olan 2018 model C4 Cactus ile tanışmamızın üzerinden yaklaşık 7 ay gibi bir zaman geçti. Citroen yetkililerinin, kilometre taşı olarak bundan sonraki modellerde ön planda tutacağı konfor odaklı yeni teknolojiyle donattığı modeli, abisi C5 Aircross‘tan esinlenilen tasarımsal değişimlerle sahipti. Tanıtımının üzerinden geçen uzun zaman diliminin ardından nihayet Türkiye satışlarının başlamasıyla ilgili ilk detayları gelmeye başlayan C4 Cactüs’ü, haziran ayının ikinci yarısından itibaren yetkili bayilerde görmeye başlayacağımız resmi kaynaklarca açıklandı. LOG olarak bizim de katılım sağlayacağımız sürüş etkinliğinde ilk kez deneyimleme fırsatı bulacağımız modelle ilgili öne çıkan detayları, tanıtım öncesinde bir kez daha sizlerle paylaşalım.

Merkezdeki anahtar

Türkiye’ye gelecek ilk modellerde, motor seçeneklerinin 1,2 litrelik turbo benzinli ünitenin farklı güç versiyonları üzerinden şekillenmesini beklediğimiz Citroen C4 Cactüs’te 5 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzıman kombinasyonları yer almakta. Dizel motorlu versiyona sahip olmak isteyenlerin ise kesin olmamakla birlikte 2019‘u beklemeleri gerekebilir. Tabi ki bu seçeneğin ülkemize hiç getirilmeme gibi bir ihtimali de var. Bu konuyu bir kenara bıraktığımızda ise bizleri “Advanced Comfort” teknolojisinin satır başında karşıladığını gördük. C5 Aircross ile tanıtımı gerçekleştirilen patentli teknolojide, süspansiyon içerisindeki iki uca bir dizi ikincil hidrolik amortisör dahil eden mühendisler, darbe emiş yeteneğinin ve sürüş kalitesinin gözle görülür oranda arttığının altını çiziyor. Tabi ki bunun pratikte ne denli başarılı olduğunu gerçekleştireceğimiz test sürüşünde göreceğiz. Bu otomobilde konfor konusunun ikinci temel parçasıysa koltuklar. Dünyada bir ilk olarak tanıtılan bu parçayla ilgili de beklentimiz yüksek. Bu süreçte fiyatlarıyla ilgili de detaylanacak olan C4 Cactus ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video