reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C4 Cactus

Geliştirme sürüyor; Citroen C4 Cactus yerine geçecek yeni model ilk kez kadrajda

İlk detayları üzerinden artık üzerinde konuşmaya başlayabileceğimiz Citroen C4 Cactus yerine geçecek yeni modelle ilgili teknik bilgiler ise hala gizemini koruyor.

Yapılan yeni planlama doğrultusunda ürün gamından kaldırılacağını öğrendiğimiz Citroen C4 Cactus yerine geçecek model için uzun süredir bir bekleyiş söz konusu. Fransız üreticinin test sürecine başladığına dair detayların ışığında geçen süreç içerisinden nihayet somut detaylar gelmeye başlıyor. Sızıntı görselleri üzerinden gelen ilk detaylarıyla coupe formlu sportif bir gövde tipine sahip olduğu netleşen modelin bu sayede güncel beklentilere de karşılık verme konusunda eli güçlendirilmiş olacak. Modelin ismiyle ilgili net bir bilgi hala bulunmazken, C4 Cactus rozetinin devam edip etmeyeceği de yine merak edilen noktalar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C4 Cactus yerini alacak modelde Peugeot 2008 altyapısı olacak

Yoğun kamuflajlı olarak kameralara yakalanan modelin geliştirme sürecinde önemli bir aşama geride kalmış durumda. Son jenerasyon Peugeot 2008 ile aynı platform üzerine geliştirilen otomobil için bu vesileyle elektrikli versiyonu da beklentiler arasında almak gerekiyor. DS3 Crossback‘den de anımsayabileceğimiz bu altyapıda, kompakt turbo benzinli motorlar da ön planda olacak. Tam elektrikli versiyon içinse 136 beygir güç ve 310 kilometre menzil değerini ön plana çıkartmak mümkün. Ebatsal olarak modelden gelen ilk bilgiler ise Nissan Juke ile benzerlik gösterdiğine işaret ediyor. Önümüzdeki günlerde daha net parçalar üzerinden karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Peugeot 2008