reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C4 Cactus

Yeni planlama nasıl olacak? Citroen C4 Cactus için yolun sonu

Bir dönem C segmentinde boy göstereden rozeti 2014’te farklı noktaya taşıyan Citroen C4 Cactus, önümüzdeki vadede özüne dönecek gibi görünüyor.

2014 yılından beridir markasının ürün gamında macerasına devam eden Citroen C4 Cactus, 2018 model yılıyla birlikte önemli bire makyaj operasyonu geçirmişti. Dünyada ilk olarak sunulan koltukları, patentli süspansiyon mimarisi ve diğer geliştirmeleriyle iddialı hale getirilen model için görünüşe göre yeni gelecek çok da parlak değil. Citroen’in ürün ve planlama konusundaki en önemli ismi olan Xavier Peugeot‘nun verdiği özel bir röportajda ilk detayları ortaya çıkan süreçte, ikinci jenerasyon C4 Cactus’ü görmeyeceğimizi öğreniyoruz. Halihazırda konuyla ilgili çalışmalara başladıklarını ifade eden başarılı yönetici, yeni bir modelin de sinyallerini verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C4 Cactus yerine hazırlık yapılıyor

Bu sınıfta yeni bir soluk getirme arayışı içerisinde olduklarını dile getiren Xavier Peugeot, düşündükleri yeni modelde Cactus adına da veda edeceklerini ifade etti. Bu da özellikle genel karakter itibarıyla da bizleri farklı bir otomobilin beklediğine işaret ediyor. C4’ün bir sonraki yenileme çalışmasında farklı bir felsefeye gideceklerini de belirten Peugeot, Airbump teknolojisinin bu modele aktarımıyla birlikte işin büyüsünün biraz bozulduğunu itiraf ederek öz eleştiri yapmaktan da kaçınmadı. Alışılmışın dışında tasarım karakteri yaratma felsefesini devam ettirecek olan Citroen’in bir sonraki C4 için şaşırtıcı derece güncellemeye gideceği de bu açıklamaların ardından netleşmiş durumda. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Focus, Megane ve Golf gibi isimlerin tekrar C4’ü karşısında göreceğimizi artık kenara not etmekte fayda var.

İlgili video

C4 Cactus