reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro

Paylaşılan kilit detaylarıyla 16 inç MacBook Pro

Teknoloji devi Apple, uzun süredir gündeme gelen 16 inç MacBook Pro modelini önümüzdeki aylarda görücüye çıkarıyor. İşte biraz üzen ilk detaylar;

Kısa süre önce Apple’ın Samsung ile yapılan OLED anlaşmasında cezaya düşmemek adına firmadan gelecek MacBook ve iPad‘ler için OLED ekran siparişi verdiği ortaya çıkmıştı. Ancak bu gelişme önümüzdeki yıllara yönelik görünüyor. Çünkü “yeni bir tasarım” üzerine kurulacak merak uyandıran 16 inç MacBook Pro, sağlam kaynaklara göre TFT LCD ekran üzerine kuruluyor. LG Display üretimi ekranda 3072×1829 piksel çözünürlük sunacak denilen cihaz, burada OLED bekleyenleri üzüyor. Biliyorsunuz OLED ekranlar LCD’ye göre daha canlı renkler sunuyor ve gerçek siyahlar verebiliyor. Yine de MacBook tarafında her zaman en üst seviye kalitede LCD’leri kullanan firmanın, kalite açısından kimseyi pişman etmeyeceği tahmin ediliyor. Resmi olarak eylül etkinliğinde tanıtılacak cihazın, inceltilen çerçeveler sayesinde boyut olarak 15 inç modellerden çok farklı olması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 16 inç MacBook Pro dışında başka neler geliyor?

Eylül ayında üç farklı yeni iPhone modeli tanıtılıyor. Burada iPhone XI, iPhone XI Max ve iPhone XR 2019 yolda bulunuyor. Ortaya çıkan özelliklerine tekrar baktığımız zaman XI ve XI Max’in arkasında üç adet, XR 2019’a ise iki adet kamera yer alıyor. Mevcut modellerden çok daha hızlı bir FaceID donanımı barındıracak modellerin, ters kablosuz şarj sunacağı da gelen önemli bilgiler arasında yer alıyor. Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak yeni iPhone’lar, yine 999 dolardan başlıyor. iOS 13 betasında görünenler doğruysa cihazlar Lightning yerine USB-C portuyla geliyor ve ailenin hepsinde OLED ekran kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni ürünleri