reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C4 Cactus

İkinci kez kış testinde görünen Citroen C4 Cactus yerini alacak modelden yeni detaylar

Test süreci devam eden Citroen C4 Cactus‘ün yerini alacak modelle ilgili gelişmeler kademeli olarak kendisini göstermeye devam ediyor.

Kararlaştırılan yeni yapılandırılma gereği üretim hayatına devam etmeyeceğini bildiğimiz Citroen C4 Cactus‘ün yerini doldurma hazırlıkları devam ediyor. İlk kez geçtiğimiz ay içerisinde kameralara yakalanan yeni modelle ilgili beklentiler de oluşmaya başladı. Kuzen niteliğinde olan Peugeot 2008 ile aynı altyapıyı paylaşacak olan aracın saf elektrik versiyonunu da beraberinde getirmesini bekliyoruz. Henüz adı dahi belli olmayan modelde C4 adını kullanmaya devam edeceğine dair bilgilerin var olduğu Citroen cephesinin Cactus rozetini ise saf dışı bırakacağı da karşımıza çıkan detaylar arasında. Bu yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen ailenin yeni üyesinin devam eden kış testlerinden gelen yeni fotoğraflar, genellike elektrikli araçlarda gördüğümüz jant tasarımlarını da ortaya çıkarttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C4 Cactus yerini alacak model Paris Otomobil Fuarı’nda karşımızda olacak

İsveç‘te devam eden testlerden gelen son detaylara biraz daha yakından baktığımızda biraz önce de bahsettiğimiz gibi farklı bir jant yapısı karşımıza çıkıyor. Elektrikli otomobillerde menzil artırma odaklı tasarlanan aerodinamik odaklı bu jantlar, üzerine geliştirdiği CMP platformunun getirisi olan elektrik desteği ihtimallerini de güçlendiriyor. Sadece teknik detaylarla sınırlı kalmayan bu altyapı sayesinde modelin, yerini olacağı Cactus’e göre daha geniş iç yaşam alanı sunmasını da bekliyoruz. Kokpit noktasında şimdilik çok fazla parçası görülmeyen araçta, markanın güncel ürün gamı üzerine bir şema görmek şaşırtıcı olmayacak. Tam elektrikli versiyon için 136 beygir güç ve 310 kilometre menzil değeriyle gelmesini beklediğimiz yeni modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Peugeot 2008