reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Konforda yeni bir dönemi temsil eden 2018 Citroen C4 Cactus Türkiye fiyatlarıyla karşımızda

Düzenlenen özel etkinlik kapsamında fiyatları açıklanan 2018 Citroen C4 Cactus, fiyat olarak günümüz standartları için kabul edilebilir seviyede.

Geride bıraktığımız mayıs ayı içerisinde, Türkiye pazarıyla sunumuyla ilgili ilk bilgilerini aldığımız 2018 Citroen C4 Cactus için beklenen gün geldi. İstanbul’da düzenlenen özel bir etkinlik kapsamında ilk kez karşımıza çıkan aracın fiyat, motor ve donanım seçeneklerinin duyurusunu gerçekleştiren marka, satışlara da kısa süre içerisinde başlayacak. Tahmin edildiği gibi dizel ve benzinli motor seçenekleriyle aynı anda kullanıcılarla buluşacak olan modelde donanım seçenekleri de şimdilik FEEL ve SHINE‘dan ibaret. Motor kısmında şimdilik sadece tek güç değerinin karşımıza çıkmasıysa bizi biraz şaşırtmadı desek yalan olur.

Özelliklerine göre fiyatlar

Araçla ilgili öne çıkan detayları tekrar hatırlamadan önce, uzun süredir beklediğimiz fiyatları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Etkinlikte resmiyet kazanan liste şu şekilde;

Benzinli
FEEL – 1,2 litre Puretech 100 beygir – EAT6 tam otomatik şanzıman –109.900 TL
SHINE – 1,2 litre Puretech 100 beygir – EAT6 tam otomatik şanzıman – 117.900 TL

Dizel
FEEL – 1,6 litre BlueHDI 100 beygir – EAT6 otomatik şanzıman –109.900 TL
FEEL – 1,6 litre BlueHDI 100 beygir – EAT6 otomatik şanzıman –117.900 TL

Öne çıkan detaylar

Benzinli ve dizel seçeneklerinin aynı fiyat değerlerine sahip olmasıyla pek çok kişiyi şaşırtacak olan 2018 Citroen C4 Cactus’ün en büyük iddiası konfor kısmındaydı. Katmanlı hidrolik süspansiyon adı verilen yeni bir yapıyla gelen modelde, süspansiyon içerisine yerleştirilen ikincil hidrolik amortisör sayesinde darbe emiş yeteneğininin gözle görülür şekilde artırıldığı söyleniyor. Koltukları da dünyada ilk olarak lanse edilen bir yapıyla gelen C4 Cactus, bu özellikleriyle otomobil meraklılarını en azından test etmek için kendisine çekecek gibi. Dış bölümündeki 31 farklı renk kombinasyonu zenginliğini kokpitinde de devam ettiren aracın merkezinde Android Auto ve Apple CarPlay destekli 7 inç‘lik multimedya ekran yer alıyor. Sürücü asistan desteği olarak da zengin seçeneklerle donatılan C4 Cactus’te; aktif güvenlik freni, hız limiti algılama, şerit takibi, yorgunluk algılama, kör nokta uyarı, park asitanı, geri görüş kamerası, grip control çekiş sistemi, anahtarsız erişim ve çalıştırma gibi donanımlar ön planda.

Fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İlgili video