reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C4 Cactus

Elektrik gücü devrede; Citroen C4 Cactus yerini alacak modelin geleceği belli oldu

İkinci jenerasyonunun üretilmeyeceği resmileşen Citroen C4 Cactus, yeri elektrikli bir versiyon üzerinden doldurulacak bir isim olarak tarihe geçecek.

Markaların içerisinde bulunduğu dönüşümle birlikte pek çok model için devrimsel kararlar alındığına sıkça şahit oluyoruz. Bu kararlardan benzer bir tanesi de geçtiğimiz haziran ayı içerisinde Citroen C4 Cactus için açıklandığını sıkı LOG takipçileri anımsayabilir. Açıklanan yeni planlama kapsamında ikinci jenerasyonuna devam edilmeyeceği netleşen Cactus’ün yerini alacak model için de artık daha net bilgiler masada görünmeye başlıyor. Bizi çok da şaşırtmayan yeni kararla birlikte kullanıcıları yeni bir isimle tam elektrikli bir otomobilin beklediğini görüyoruz. Halihazırda bu sınıf için ciddi bir binek modeli bulunmayan Citroen, bu şekilde de elini güçlendirmeye başlayacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C4 Cactus yeri elektrik gücüyle dolacak

Fransız üreticinin halihazırda C-Zero, E-Mehari ve E-Berlingo MultiSpace üzerinden oluşan elektrikli ürün gamına dahil olacak yeni modelin CMP platformu üzerine geliştirileceği de netleşmiş durumda. Marka CEO’su Linda Jackson tarafından açıklanan ilk detaylara baktığımızda, modelin içten yanmalı versiyonlarının da sunulabilme ihtimali karşımıza çıkıyor. Lakin tanıtım stratejisinin Opel Corsa’da olduğu gibi ilk kademede tam elektrikli paket üzerinden yapılmasını bekliyoruz. 2025 yılına gelindiğinde satışa sunduğu tüm modellerde hibrit versiyon opsiyonunu devreye sokacak Citroen’in önümüzdeki 5 yıllık planında çokça elektrik gücünü göreceğiz. Kısa süre içerisinde tasarım ve teknik detaylarıyla karşımıza çıkacak olan C4 Cactus muadili otomobille ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

C4 Cactus