reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Boring Company

Elon Musk’ın “Boring Company” tünelleri ne fayda sağlayacak? [Video]

Elon Musk, SpaceX ve Tesla’dan harici olarak Boring Company isimli bir şirketin de başında yer alıyor. Tüneller yapan bu şirketten yeni bir video var.

Elon Musk, kurduğu şirketi “Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak için çalışıyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadar hızlı hale getirmek isteyen Musk, bu projeyi çok ciddiye alıyor. Boring Company tarafından yeni yayımlanan bir video ise şehir altı tünellerin faydasını gözler önüne seriyor. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz “Yarışmak ister misin?” isimli video, tünellerin sağladığı zaman kazancını kısa bir mesafede de olsa açıkça gösteriyor. Normal yolu kullanan Tesla Model 3 trafik ve ışıklarda çok büyük zaman kaybederken, tünele inen araç hiçbir engel olmadığı için “bir tren gibi hızlıca” yol alabiliyor. Videoda tünele inen aracın yardımcı tekerler kullanmadan yol aldığı görülürken, Elon Musk araçların resmi açılıştan sonra tünelde otomatik pilot kullanarak yol alabileceğini de belirtiyor.

Elon Musk Boring Company

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Boring Company ile büyük adımlar atıyor

Yaklaşık 1.6 km uzunluğundaki ilk tünelde yapılan denemeler, sistemin gerçekten işe yarayacağını gösteriyor. Bu sistem yoğun olarak kullanılmaya başlandığı zaman durumun nasıl olacağını ise herkes oldukça merak ediyor. Burada sıralı ve düzenli bir yolculuk deneyiminin getirileceği tahmin ediliyor. Eğer sağlanamazsa durumun yukarıdan farklı olmayacağı görülüyor.