reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk The Boring Company
Elon Musk The Boring Company

Elon Musk’ın çılgın projesinden yaptığı yeni paylaşım heyecan yarattı

Günümüzün yaşayan en ileri görüşlü girişimcilerinen Elon Musk, kurduğu The Boring Company ile başlattığı çılgın projesinden yeni bir görsel paylaştı.

Elon Musk, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda kurduğu şirketiThe Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, başta gerçek sanılmayan projesi için hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Dün resmi Instagram hesabından Los Angeles altında kazılan test tünelinin fotoğrafını paylaşan Musk, ciddi bir ilerleme kat edildiğini herkese göstermiş durumda. Tünelin şu an yaklaşık olarak 150 metre olduğunu da belirten CEO, hedeflenen mesafeyi yapmanın bir yıl sürebileceğini söyledi.

Elon Musk The Boring Company

Elon Musk, The Boring Company ile dünyayı değiştirecek

Kurulan bu sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Nasıl çalıştığı aşağıda anlatılan bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu doğrultuda ilk denemeleri Model S ile yapan Boring Company, resmi kurumlar tarafından da destekleniyor. Bu projenin geleceğini nasıl görünüyorsunuz?

Video