reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk şekerleme

“Elon Musk” şekerleme işine giriyor; evet şekerleme!

Elon Musk, geçtiğimiz yıl trafikte beklemekten çok sıkıldığı için Twitter üzerinde The Boring Company isimli bir şirket kuracağını açıklamıştı. Bunu gerçeğe dönüştüren ve tüneller kazmaya başlayan isim, şimdi de bir “şekerleme” şirketiyle gündemde.

Tesla ile SpaceX CEO’su Elon Musk, yukarıda da belirttiğimiz üzere “The Boring Company” ile günümüzün en büyük problemlerinden olan trafik kargaşasına çözüm bulmak istiyor. Bu amacını yoğun trafikte kalmaktan bıktığı için yapan CEO, bu şirket üzerinden şapka ve hatta alev silahı satmış bir isim. Çılgın CEO’nun Twitter’dan yaptığı yeni açıklama ise bir “şekerleme şirketine” işaret ediyor. Bu konuda çok ciddi olduğunu da söyleyen Musk, elbette konu hakkında başka detay vermiyor. Musk’ın kişiliği ve imkanları nedeniyle gerçek olup olmadığı tam olarak anlaşılamayan bu detay, gerçekten çok ilginç görünüyor. Elindeki parayı farklı alanlara dağıtmayı çok seven ismin, “şekerleme” sektöründe dahi iyisini sunabilirim izlenimine kapılmış olabileceği söyleniyor. Ancak tüm bunların bir şakadan ibaret olduğunu söyleyenler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, The Boring Company ile esas olarak neyi hedefliyor?

Kurulan sistem ile LAX (Los Angeles Uluslararası Havalimanı) ile şehir merkezi arasındaki otomobil trafiğini hiç olmadığı kadarı hızlı hale getirmek isteyen Elon Musk, projesini ilerleyen süreçte diğer bölgelere taşımayı hedefliyor. Bu çılgın proje, otomobilleri tünel içerisinde saatte 200 km hızla çıkartacak bir altyapı üzerine kuruluyor. Bu doğrultuda ilk denemeleri Model S ile yapan Boring Company, resmi kurumlar tarafından da destekleniyor. Bu projenin geleceğini parlak görünürken, Musk’ın fanlarının ağzının tatlandıracak “şekerleme” adımını atıp atmayacağı ise gerçekten büyük merak ediliyor.

İlgili Video

Büyük proje işte böyle çalışacak