reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk, araçları yer altı tünellerine taşıyacak asansörün ilk görüntülerini paylaştı [Video]

Boring Company, yapbozun parçalarını bir araya getirmeye devam ederken, kullanıcıların yepyeni bir deneyimle tanışacağı sistemde adım adım sona yaklaşılıyor.

Elon Musk’ın çılgın projelerinden birisi daha gerçeğe dönüşmek için adım adım büyümeye devam ediyor. Her geçen gün yeni detaylarıyla karşımıza çıkan, araçların yer altından ulaşımını sağlayacak olan sistemin son olarak ilk test görüntülerine şahit olmuştuk. Bugünse Elon Musk, resmi Instagram hesabından paylaştığı videoyla sistemle ilgili ikinci en büyük somut özelliği gözler önüne serdi. Videoda araçları yer altına taşıyacak asansör sistemini ilk kez çalışır şekilde paylaşan Musk, şüphesiz bir hayalini daha gerçeke dönüştürdüğü için fazlasıyla heyecanlı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Testleri Los Angeles kentindeki SpaceX‘in bulunduğu bölgede devam eden ve yol kenarındaki podlarla asansörler üzerinde araçları yer altındaki tünellere doğru indirecek olan sistemin, saatte 200 kilometre hıza kadar erişebildiğini önceden ortaya çıkan detaylarda sizlerle sık sık paylaşmıştık. Bu zamana kadar, tünelleri ve toplu taşıma araçlarıyla ilgili bilgilerinin gözler önüne serildiği sistemin asansör yapısını da bugün ilk kez görme şansına erişiyor. Projenin Los Angeles’ın ardından diğer kentlerde de hayata geçirilmesi planlanıyor.

Testing The Boring Company car elevator

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on